Zavrieť

Porady

Prenasaju sa zavazky na osobu pri ukonceni zivnosti ?

V minulom roku bola ukoncena zivnost. Moze niekto vzniest narok na dodatocnu uhradu zavazku ? prenasaju sa zavazky zivnosti na osobu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Záväzky sa nikam neprenášajú. Tie fyzická osoba ak ich neuhradila a existujú stále má bez ohľadu na to, či vznikli pri podnikaní, zamestnaní, súkromnom živote.....
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Osmicka ale tieto vznikli az po skonceni prevadzky
    Mila123 nezáleží kedy vznikli, ale to , že vznikli tebe, je jedno či na IČO alebo RČ, stále si tá istá fyzická osoba
    Osmicka ale malo to suvis s prevadzkou, ktora bola ukoncena..to predsa nie je logicke, pokial posledne vyuctovanie bolo uhradene
    JankaO Ak si všetky zmluvy s dodávateľmi ukončila v z mysle zmluvy, alebo v zmysle zákona a myslíš si, že ich pohľadávka je neoprávnená, daj písomne voči nim námietku a pohľadávku popri. No treba si uvedomiť, že ukončením živnosti, prípadne ukončením nájmu, sa ti automaticky NESKONĆILI tvoje záväzky vyplývajúce z rôznych zmlúv. Tie môžu naďalej trvať a ako fyzická osoba za ne zodpovedáš.... (V SPP musíš sa odhlásiť ako odberateľ...)
    Osmicka ano ..bola som tam, ale dana pani sa neunuvala ist na prepis. takze som to poslala e-mailom na biznis linku SPP. Nebola schopna to podpisat a poslat oskenovane na e-mailovku SPP.
    JankaO Ak si bola odberateľom ty, tak to bol zmluvný vzťah medzi tebou a SPP. Ochota či neochota tretej strany na ukončenie zmluvy s SPP na to nemá vplyv. A nájom sa dá tiež ukončiť aj bez toho, aby s tým vlastník nehnuteľnosti súhlasil či nesúhlasil. Od toho sú predsa výpovede, ktoré sa doručujú a nemusíš čakať na súhlas druhej strany.
    Osmicka Neda sa to..oni to prepisuju po suhlase dalsieho odberatela. Bola som priamo na prepazke..tam mi odporucil tlaciva, ktore mam poslat dotycnej spravkyni, ktora ona nepotvrdila. Ohradila som sa opatovne e-mailom. Chceli odmontovat plynove zariadenia odo mna pozadovali plynari odomknutie priestoru, hoci som tam nebola par mesiacov. Proste ficova banda
    Mila123 mala si dať plynomer demontovať, a tú demontáž zaplatiť, mala by si pokoj
    Osmicka ale oni demontaz nemohli vykonat, pretoze tam nemohli vstupit. plynomer je umiestneny v prevadzke.
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Moze niekto vzniest narok na dodatocnu uhradu zavazku ? tomuto som neporozumela....
    ale ak po tvojej živnosti ostávajú záväzky, tie môžu byť vymáhané( čudovala by som sa, že by neboli), zvyčajne aj s príplatok vo forme exekúcie....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Osmicka 30.06.2013 som ukoncila prevadzku/zivnost a od tohto datumu mal prevziat objekt spravca, ktory sa tomu vyhyba. Kedze sa musia platit zalohove platby, nadalej chodia faktury. Niekolko-krat som podala ziadost na Biznis linku a ohradila som sa proti ich postupu. Teraz to chcu posunut na exekutora a ja neviem, co mam robit. Posledne vyuctovanie som uhradila do 30.06. Oni ODO mna pozaduju sumu za demontaz plynoveho zariadenia, pretoze spravca neplati zalohove platby od 1.7.
    Mila123 výpoveď si podala? ukončila si nejaký nájomný vzťah? alebo Biznis linka je telef? nebola tam viazanosť?
    Osmicka ano..prave preto, ze spravkyna si neplnila svoje povinnosti, som ukoncila najom. Podklady som posielala na Biznis linka SPP.
      zbaliť

    Prenasaju sa zavazky na osobu pri ukonceni zivnosti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.