Zavrieť

Porady

uctovanie posl.pripadov pri ukonceni zivnosti

Ahoj poradaci,vie mi niekto poradit,co zauctovat?Zivnostnik ukoncil zivnost 20.1.2007 a odvody do zdrav.poistovne zaplatil 16.2.2007.Mam uctovat v pen.denniku az do 16.2.,aby tam mal aj tie odvody?Ked nie,tak by som mala kvoli skonceniu podnikania zvysit zaklad dane o nezaplatene zavazky,cize aj o tieto odvody.Lenze sa mi to zda divne,ze sa budem tvarit ako by tie odvody nezaplatil a pritom ich vo februari zaplatil?Co mam teda robit?Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    nie, k 20.1.2007 uzatvoríš účtovné knihy, t.j. aj Peňažný denník.
    V záväzkoch ti zostane suma okrem iného aj za neuhradené odvody. O tieto položky zvýšiš ZD v DP (r.40).

    Nie je to divné, pretože ku dňu skončenia podnikania a ku dňu zostavenia účtovnej závierky odvody podnikateľ nezaplatil.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janadov Pozri príspevok
    Ahoj poradaci,vie mi niekto poradit,co zauctovat?Zivnostnik ukoncil zivnost 20.1.2007 a odvody do zdrav.poistovne zaplatil 16.2.2007.Mam uctovat v pen.denniku az do 16.2.,aby tam mal aj tie odvody?Ked nie,tak by som mala kvoli skonceniu podnikania zvysit zaklad dane o nezaplatene zavazky,cize aj o tieto odvody.Lenze sa mi to zda divne,ze sa budem tvarit ako by tie odvody nezaplatil a pritom ich vo februari zaplatil?Co mam teda robit?Dakujem za rady.
    Postupuješ podľa §17 ZoDP. Potom sa nemusíš tváriť ako keby nezaplatil tie odvody.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Len doplním: kým bol účtovnou jednotkou /do 20.1./, odvody nezaplatil. Preto budú vo výkaze MaZ. Odo dňa nasledujúceho po skončení podnikania nie je z hľadiska zákona o účt. účtovnou jednotkou

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    janadov Pozri príspevok
    Ahoj poradaci,vie mi niekto poradit,co zauctovat?Zivnostnik ukoncil zivnost 20.1.2007 a odvody do zdrav.poistovne zaplatil 16.2.2007.Mam uctovat v pen.denniku az do 16.2.,aby tam mal aj tie odvody?Ked nie,tak by som mala kvoli skonceniu podnikania zvysit zaklad dane o nezaplatene zavazky,cize aj o tieto odvody.Lenze sa mi to zda divne,ze sa budem tvarit ako by tie odvody nezaplatil a pritom ich vo februari zaplatil?Co mam teda robit?Dakujem za rady.
    Prečo divné? Veď v skutočnosti živnosť bola ukončená dňom 20.1.07 a aj v skutočnosti do toho dátumu odvody neboli zaplatené.... .
    Inak súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami.

    uctovanie posl.pripadov pri ukonceni zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.