Zavrieť

Porady

Môžem dostať odpoveď na to ako mám riešiť verejné urážanie mojej osoby?

Jedna osoba sa do mňa naváža dlhú dobu. Už to budú 2 roky. Pre spresnenie to čo mi robí, sú to posmešky typu že na zemi sú obaly mám sa nažrať, alebo že hodil pred mňa obal od jedla a povedal mi nažer sa, keď som ho stretla v kine hádzal do mňa jedlo a kopal do mňa, už do mňa aj hádzal veci aj keď som ho stretla a vrieskal ,,posmešky" keď som šla po ulici, nevhodné narážky na moju osobu a výzor, nevhodné prezývky, atď... Zo začiatku som to ignorovala ale potom sa to rozšírilo medzi jeho známymi aj mojimi známymi, a v dobe asi mesiac do zadu sa to rozšírilo aj medzi osoby s ktorými sa nepoznám a tí ľudia začnú ísť za mnou po ulici a začnú na mňa kričať na celú ulicu nevhodné narážky voči mne, už mi to príde ako psychická šikana a poškodenie môjho mena a povesti, zničilo mi to aj vzťahy s niektorými ľuďmi, a už mi to robí aj viacero ľudí, prosím Vás poradte ako to mám riešiť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Kopanie a fyzické útoky hlásiť na polícii, povedať rodine, ísť na lekárske ošetrenie a brániť sa zákonom. Na ten zbytok buď absolútne nereagovať, alebo si urobiť z dotyčného posmech. Na poznámky nažer sa na niečo na zemi - na obaly - jéj, si pozorný, ale nebudeš hladný ty? Ďakujem, že sa o mňa staráš, alebo ale nie, tieto nejedávam.Na prezývky a urážky - napr. ale ja nie som tvoje zrkadlo. A navyše snažiť sa chodiť na úplne iné miesta ako dotyčný. A vôbec, prečo sa to celé začalo, lebo bezdôvodne asi ťažko. Ak niečím vybočuješ z radu, a pozornosť priťahuješ, tak je to daň za vybočenie. Ak to celé začalo, lebo máš napr. pankáčske číro, tak sa nesťažuj, a trp, alebo číro dole; ak preto, lebo máš prvé ceny v súťažiach, je to závisť, ak pre dôvody, ktoré neovplyvníš - napr. výška, vyhľadaj pomoc psychológa, aby ťa naučil obrane nielen navonok, ale aj v tvojom vnútri.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    keď pre Teba hodí niečo a povie nažer sa, tak skús nabudúce povedať, že zrejme Vám to vypadlo z tej Vašej mastnej papule a nebudem vám kaziť obed.

    panamaus je offline (nepripojený) panamaus

    Vylúčený člen panamaus
    Stručne = ručne.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Jedna infoška mi chýba .
    Bude a je ale aj neskutočne dôležitá .
    Aký je VEK ...Tvoj a aj dotyčného .....???
    ALE predpokladám ( ba som si istý ) , že sa jedná o jedincov - študentov .
    Takéto situácie sa bežne objavujú vo filmoch americkej produkcie a chlapec si myslí o sebe , že je niečo viac .
    Dospelí jedinci sa správajú inak a keď aj ide o nejaký mobbing , tak sa to robí skryte .

    Sú viaceré možnosti :

    1. Buď budeš totálne ignorovať ... iné sa veľmi nedá
    2. Zver sa so svojimi skúsenosťami rodičom , nech riešia situáciu s jeho rodičmi .
    3. Určitú možnosť má aj škola .
    4. Viď príspevok od panamaus... ale poriadne , festovno , aspoň na tri týždne poslať na chirurgiu .

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Bude vyskakovať? No tak tebe potom vyskočí toto: a on sa hneď spamätá, keď jednu cez hubu dostane.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik juuj, hentým doslovne cez hubu, neodporúčam. Striktne iba po končatinách... Neprimeraná obrana je nedobrý paragraf.
    kopretinka ani po nohách......obuškom proti nádávkám?
    jslancik zachytil som tam niekde "kopanie". ale nebolo ho moc. Fyzická obrana jedine v prípade fyzického napadnutia. Inak by to bola neprimeraná obrana.
    misoft Pche! Nech to krikľún dokáže! Ona môže povedať, že ju fyzicky napadol...... a tiež jej to musia dokázať.... budú riešiť, vyšetrovať, ale dotyčný už spozná, že papuľu otvorí, cez ňu dostane ....i nabudúce.....
    jslancik lenže aby to bolo slovo proti slovu, musel by byť "krikľúň" jeden. A z praxe vieme, že krikľúni bývajú viacerí, napr. z dôvodu, že jeden sa nemá pred kým predvádzať. A možno by druhá strana mala problém klamať pod prísahou.
    misoft No niekedy to aj pomôže. Alebo použiť "priateľskú" výpomoc. Príklad z môjho susedstva: susedov syn pri úraze prišiel o časť nohy (má protézu), raz na prechode ho skoro zrazil jeden "podnikateľ" na "superfáre" a samozrejme mu vynadal, že čo sa ten kripeľ pletie po prechode. No a chlapčisko len zašlo za známymi Romulánmi. No a tí už urobili poriadky..... "podnikateľ" musel zubára navštíviť a auto mohol opravovať a prestriekať.... Páchatelia sa samozrejme nenašli......
    kopretinka no nie každý má takých "kamarátov"
      zbaliť

    Môžem dostať odpoveď na to ako mám riešiť verejné urážanie mojej osoby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.