Zavrieť

Porady

Ako by som platila odvody?

Dobrý deň
chcem Vás poprosiť o informáciu ohľadne platenia odvodov do poistovní:
mám pozastavenú živnosť.....plánujem ju obnoviť....som na 55% ID, chcem sa spýtať ako si budem platiť odvody do poisťovní.....podľa čoho sa mám orientovať, ak by bol niekto taký dobrý a zhrnul mi to tu v číslach.....vďaka
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Odkedy máš pozastavenú živnosť a k akému dátumu ju chceš obnoviť ?
Mima75 živnosť mám pozastavenú od 30.4.2010 do 30.4.2016. Obnoviť by som ju chcela nejak cez prázdniny júl - august - ešte presný deň neviem. dakujem.
Mima75 poradí niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    do sociálnej poisťovne sa prihlasovať netreba, až podľa výsledkov za rok 2014 môže vzniknúť povinnosť prihlásiť sa do SP od 1.7.2015.
    Do ZP sa prihlásiť treba dňom začatia podnikania a do ZP platiť v polovičnej výške, teda 27,51 EUR mesačne.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mima75 a možem sa ešte spýtať od akej sumy sa platia odvody do soc.poistovne? lebo známa mi vravela že nejak ak je príjem za rok vacsi ako 4700 eur....? dakujem
    veronikasad Od 1.7.2015 budeš platiť odvody v prípade, ak tvoj príjem=tržby za rok 2014 (bez ohladu na počet mesiacov podnikania) presiahnu 12*412€ = 4944€
    Antonia Jendrišáková Prepáč, veronikasad, doplním Ťa hrubý príjem bez výdavkov.
    veronikasad Tržby nie sú hrubý príjem ? je tam znamienko=
      zbaliť

    Ako by som platila odvody?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.