Zavrieť

Porady

Ako platiť čo najnižšie odvody :-) ?

Zdravím všetkých odborníkov zvaných mzdári :-)

Dostala som od klienta veľmi záludnú otázku ohľadom mzdy pracovníka a keďže ja nie som veľký mzdový odborník obraciam sa na Vás so žiadosťou o pomoc.
Mám za úlohu zistiť ako čo najvýhodnejšie čo sa týka odvodov do poisťovní zamestnať pracovníka. Čiže ako čo najmenej odviesť štátu na odvodoch (predpokladám že cez minimálnu mzdu) a zároveň ako čo najlegálnejšie vyriešiť doplatok pracovníkovej mzdy. Či je teda nejaká možnosť čo sa týka tretieho piliera alebo nejakej dohody alebo niečo podobné ....
Vopred ďakujem,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    1. Príkazná zmluva, bez odvodov
    2. Dohody o vykonaní práce, len 0,8% na úrazové poistenie
    3. Mzda len na úrovni minima, ostatok cez podiely na zisku (sú bez odvodov)
    4. Mzda na úrovni minima, ostatok odmeny pri životných a pracovných výročiach (sú bez odvodov).

    Shaman je offline (nepripojený) Shaman

    muž Shaman
    JM, ta dohoda len ak prijem neprekroci 6500 Sk mesacne , nie?

    Len potom sa chcem spytat ci sa dohodarom moze vyplacat odmena priebezne za kazdy mesiac napriklad.

    A k prikaznej zmluve - zda sa mi, ze prikazna zmluva ma menej obmedzeni ako DoVP. Ako to vidite vy?

    § 724
    Príkaznou zmluvou sa zaväzuje príkazník, že pre príkazcu obstará nejakú vec alebo vykoná inú činnosť.

    Naile je offline (nepripojený) Naile

    Naile
    Vami navrhované spôsoby vyplaty mzdy resp. odmena sa hodia pre osoby s vedľajšími príjmami, avšak nie pre osobu, pre ktorú mzda je jediným zdrojem príjmu.
    Neplatenie odvodov sa priamo úmerne sa odrazí aj na jeho nárokoch na dávky sociálneho pistenia, na nemocenskom, na dôchodku, na dávke v nezamestnanosi atď. Potom budé neskoro plakať, že ani on sám, ani zamestnávateľ neplatil odvody.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    A aké sú možnosti čo sa týka tretieho piliera ?

    Keby zamestnávateľ platil zemstnancovi príspevok na tretí pilier?

    olgapok je offline (nepripojený) olgapok

    preddôchodková bratislavčanka ...viac olgapok
    tretí pilier síce nie je predmetom odvodov, ale je zákonom limitovaná jeho mesačná výška (12.000 ročne maximum), čo nedáva veľký priestor na kompenzáciu pri minimálnej mzde. Okrem toho pre zamestnanca nie je 100% bez záťaže, pretože od 1/2005 sa na účely zdaňovania považuje za jeho príjem. Vzhľadom na uvedené pravdepodobne najlepším riešením by bola DoVV

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    V niektorých odvetviach pracujú zamestnanci na živnosť, teda odvody si platia
    sami.Ide to podľa mňa napr.v stavebnej firme-murári, služby-kaderníčky, ale myslím si, že napr.u predavačiek by to nešlo....či áno???

    Ako platiť čo najnižšie odvody :-) ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.