Zavrieť

Porady

Kúpa vozidla v AAA na úver a následné predčasné splatenie úveru ešte pred zápisom na ODI

Dobrý deň, kúpil som vozidlo v AAA prostredníctvom QuatroCar /11.06.2014/, nakoľko mi tak bola ponúknutá vyššia zľava z ceny vozidla. Samozrejme, úroky sú tam príšerné, preto som sa rozhodol predčasne úver splatiť, čo som spoločnosti Quatrocar oznámil dnes, 13.06.2014. Majú 5 dní na to, aby mi zaslali vyčíslenie, koľko € im musím zaplatiť. Celková cena úveru bola cca 2400 EUR, čiže pokutu počítam 24 EUR a prípadne prvú istinu a úrok 70 EUR. Ok, to beriem. No teraz problém, ktorý ma trápi. AAA Auto odhlásia vozidlo do 30 pracovných dní (trvá to cca 3 týždne) a zašlú mi OEV časť II, kde novým držiteľom vozidla budem ja a vlastníkom QuatroCar. Dajme tomu, že do 21.06.2014 mi QuatroCar urobí vyčíslenie sumy potrebnej na predčasné splatenie a ja to v ten deň zaplatím, tak tým pádom som vyrovnal všetky dlžoby a predmet kúpy /auto/ je už automaticky moje, že? Čo potom Ďalej? Dá sa na ODI zrušiť zápis vlastníka vozidla Quatro Car a budem vlastníkom už automaticky ja?
4 komentárov     zbaliť
misoft Poznámka na okraj - kúpa od AAA - počítaj s tým, že aj keď všetko splatíš, oni budú mať čas.... a môže sa stať, že všetko splatené, ale auto bude stále nie tvoje.....
A dúfam, že si si poriadne prelustroval vozidlo.....stáčanie tachometrov je ich záľuba.....
angelfromNR Km sú originál, lustrovné Seka.sk, distribútor Škoda... Ďalej nehavarovaná - lustrované v nejakej policajnej evidencii plus v evidencii poistných udalostí. Ďalej, v servisnej knihe meno predchádzajúcej majiteľky aj s t.č. - volal som jej, všetko sedí. Ako, mal som šťastie na auto.
misoft Tak potom - GRATULUJEM! A ohľadom ostatného - všetko rob v písomnej forme - t.z. akýkoľvek návrh, ponuku, výsledok - na papier s podpisom a razítkom. I vyjadrenia. Aby potom nemali výhovorky, že to pravda nie je....
lujza.j kolko kľúčov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kúpa vozidla v AAA na úver a následné predčasné splatenie úveru ešte pred zápisom na ODI

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.