Zavrieť

Porady

Plati cudzi statny prislusnik clo + DPH pri zasielke z jeho dmovskej krajiny?

Dobry den,

som Americky obcan a tuto spravu som si nechal prelozit kolegovi v praci. Pred mesiacom som sa prisiel pracovat cez firmu na 4 mesiace k vam na Slovensko. Doma v USA som obdrzal mobilny telefon zdarma ako vernostny bonus za 2-rocny kontrakt (hodnota < 400 USD) od mobilneho operatora. Chcel by som si ho dat poslat sem na SK. Po skonceni mojej pracovnej cesty mam v umysle si ho zobrat zo sebou. Moja otazka je: budem nuteny zaplatit za tento 'bezplatny bonus' clo + DPH? Su predpisy v takychto pripadoch rozdielne pre cudzincov a domacich?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    prisiel si na 4 mesiace a uz si tu 1 mesiac - cize o 3 mesiace sa vratis domov
    mobilny telefon si daj poslat domov ... s najvacsou pravdepodobnostou by si musel platit clo + DPH, nakolko nesplna podmienky oslobodenia pre osobný majetok - viac info najdes na stranke Financnej spravy - https://www.financnasprava.sk/sk/obc.../_informovanie

    pripadne prestuduj COUNCIL REGULATION (EC) No 1186/2009 of 16 November 2009 setting up a Community system of reliefs from customs duty http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...23:0057:EN:PDF

    Plati cudzi statny prislusnik clo + DPH pri zasielke z jeho dmovskej krajiny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.