Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie zdravotného poistenia - nedoplatok a vysoký preddavok na r 2015 ?

potrebovala by som sa len uistiť v správnosti vykonaného ročného zúčtovania zdravotného poistenia.

Od 15.8.13 som szčo (dovtedy úrad práce). Platila som mesačné preddavky za rok 2013 - 55.02 eur.
Príjmy z podnikania 2884,28 (za obdobie 2013) = R 43 DPFO-B.
Zaplatené preddavky: 220,08 eur.

Vyšiel mi nedoplatok za rok 2013: 8,66 eur.

A na rok 2015 preddavky vo výške73,11 eur?? To nie je nejako veľa? Ako sa k tomuto číslu dostali? Viete mi tu niekto napísať výpočet? Ďakujem pekne.
veronikasad suma 2884,28 je zisk (základ dane) alebo príjmy ?
janiely to je údaj z riadku 43 daňového priznania DPFO B. (základ dane, čiastkový základ dane z príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Výpočet preddavkov je správny. V roku 2015 sa po prvýkrát použije koeficient 1,486.
    2884,28 (ZD) + 220,08 (zaplatené poistné)/1,486/4 (počet mesiacov podnikania = 522,26€ (mesačný vymer.základ.
    Preddavky sú 14 % mesačného VZ = 73,11€
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janiely Ďakujem pekne. Ešte sa chcem opýtať, keď som začala podnikať 15.8. neberie sa aj to ako mesiac podnikania? t.j. celkovo 5 mesiacov ?
    veronikasad Nie, neberie - nepodnikala si k 1. dňu kal. mesiaca.
    janiely Už chápem, ďakujem za odpoveď.
      zbaliť

    ročné zúčtovanie zdravotného poistenia - nedoplatok a vysoký preddavok na r 2015 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.