Zavrieť

Porady

Cena práce za vonkajšie omietanie fasády, rozobratie a vybetónovanie chodníka

Dobrý deň, prosím o radu. Majiteľ stavebnej firmy mi napočítal v cenovej ponuke za rozobratie a vystavanie 3 komínov, omietnutie domu bez zateplenia v rozsahu 155 m štv. , demontáž a vybetónovanie chodníka , t. j. materiál a cena práce 18 000 €. Cena sa mi zdá vysoká, omietať sa bude Cemixom - minerálnou omietkou, farbiť sa bude veľmi málo. Budú sa tiež odkopávať základy a prikladať izolačná "bublina. Ja si myslím, že v cenovej ponuke by mali byť konkrétne stanovené ceny prác a nielen hotová cifra. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    určite požiadaj o kompletný rozpis prác a materiálu. Takú firmu pošli dohája, ktorá dá iba konečnú sumu. Okrem iného predídeš mnohým neskorším problémom - hlavne čo je a čo nie je v ponuke/zmluve o dielo.

    Mimochodom, omietanie a farbenie sú tie najmenšie položky...

    neva19 je offline (nepripojený) neva19

    neva19
    V októbri sme dávali novú omietku na dom, cena práce ma vyšla za 1 m2 10 eur

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    podrobný rozpis dáva firma aj vo vlastnom záujme aby pri konečnom účtovaní nevznikli problémy s prácami a dodávkami naviac, ktoré sa ukážu až v priebehu prác...zákazníci radi argumentujú že cena bola dohodnutá, pričom v konečnom dôsledku pribudne pri rekonštrukcii dvojnásobok nákladov a potrebného času...

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    a samozrejme oslov dalšie 3 fy, nech ti dajú cenovú ponuku.....

    a potom skús na ne zistiť referencie..
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nada 2 Ďakujem za promptnú odpoveď, ja som si stiahla cenníky, len potrebujem vedieť cenu prác za omietanie na 1 m štv. a betónovanie aby som si vedela porovnať ponuky, cenu materiálu už mám vypočítanú. Ste skvelí...
    bjuty smis no tú cenu ti dajú práve oslovené fy z tvojho regionu....
    Nada 2 Tak je ako radíš, nech sa Ti darí!!!!!
    arizona Na cenniky na nete sa moc nespoliehaj, tie su casto ia take orientacne. Treba s firmou jednat osobne,vtedy sa ceny vyrazne lisia a prisposobuju na konkretnu zakazku.
    Nada 2 Cenníky potrebujem na orientáciu a presne spĺňajú túto funkciu, ďakujem za upozornenie.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Za 18 tisíc sa dá kúpiť menší - starší domček ....

    Neskutočná cifra ....
    Poslal by som do teplých .


    Poradím ???
    Zadaj každú zákazku inému , inej firme ... nezoderú Ťa tak .

    Na odkopanie si najmi nejakých nezamestnaných - kľudne aj cigánov . Dáš cca 3 € na hodinu + nejaké pivko a za deň - dva máš odkopané .
    Aspoň u mňa to tak fungovalo ....
    Vybetónovanie tiež nie nejaká veda .....

    Komín vyjde na tie cca 2 - 3 tisícky ...
    To je podľa mňa naj položka , ktorú by mal robiť vyslovene fachman , nakoľko Ti dá na to aj ten papier .

    Omietky ???
    Aj keby si zapýtali 20 € za štvorák , aj tak by to vyšlo na tie 3 tisícky .

    P.S.:
    Daj mi 12 litrov , dôjdem aj s maníkmi ...
    Naposledy upravil buchač : 18.06.14 at 20:58
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nada 2 Ďakujem buchač za rady, sledujem Tvoje príspevky na porade, lebo sa tu učím za stavbárku a nemajú chybu! Napíš prosím ešte cenu práce na zhotovenie chodníka(odkopanie,šalovanie a vybetónovanie) 31 štvorcov.
    buchač Cenu práce Ti nedám , nakoľko neviem ohodnotiť sám seba ...
    Zajtra idem betónovať zasa , tak si to premyslím ...

    Teraz vážne .
    Nie som stavbár .Ja sa realizujem svojpomocne , oddriem si všetko sám . Na odbornejšie práce mám jedného maníka - všeumelca - murár , kamenár ...od neho sa zároveň aj učím do budúcna .
    Minulý týždeň mi reparoval komín , nakoľko ho idem dať vložkovať .
    Na tie brutálnejšie roboty si fakt radšej zavolám cigána ... zdravie už nedovolí takú námahu .

    Ako vravím ...cigán dostal 3 € na hodinu a majstrovi dávam 5 € ...

    Chodník vidím na maximálne tri dni práce .
    Mňa by to vyšlo na cca 100 € + materiál .
    arizona Ides Buchy !....
    Nada 2 Také ceny sa mi páčia, aj ja nemám obe ruky ľavé, nechám chlapom opraviť komíny, netreba rekonštrukciu, len uvoľnené tehly treba zlepiť a vyšpárovať vonkajšie telo komína, komíny stále dobre slúťia omietka komínov sa bude robiť až spolu s domom. Tak som opäť v obraze, nech sa porade darí a poradcom veľa zdravia!!!!
      zbaliť

    Cena práce za vonkajšie omietanie fasády, rozobratie a vybetónovanie chodníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.