Zavrieť

Porady

Moze podnikovy pravnik zamestnavatela ziadat od zamestnanca dokumenty dorucene do vlastnych ruk?

Ohladom kradeze na pracovisku som vypovedala na policii, vypoved mi poslali postou do vlastnych ruk. Teraz tieto dokumenty s celou mojou vypovedou ziada odomna nadriadena a podnikovy pravnik kvoli dokladovaniu toho, ze mi bola odcudzena cipova karta (pre vstup na pracovisko) a ma byt nahradena novou. Mozu odomna tieto osobne dokumenty ziadat?
Zuzanka_ba Odcudzená bola čipová karta, ktorá patrí zamestnávateľovi, krádež sa stala v jeho priestoroch. Ak chcú informácie mali by podľa mňa komunikovať s políciou, ktorá to rieši.
Nenapísali právny dôvod prečo toto vyžadujú od teba?
Poslali ti výpoveď zo zamestnania?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Do vlastných rúk značí do tvojich rúk - nie právnika, šéfky. Nech si to ujasnia. Ak niečo riešia (a bolo to nahlásené) - nech komunikujú s vyšetrovateľom.....
    Nahliadať do spisov inej osoby v prípade vyšetrovania nie je prípustné - toto je povolené jedine v prípade súdneho procesu (tzv. nahliadanie do dôkazov a spisov), ale tiež sa nedávajú do rúk...

    Moze podnikovy pravnik zamestnavatela ziadat od zamestnanca dokumenty dorucene do vlastnych ruk?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.