Zavrieť

Porady

dohoda nepravidelný príjem

Dobrý deň, momentálne poberám rodičovský príspevok a poberať ho budem až do júna 2015. Chcem sa opýtať, ak by som chcela robiť na dohodu-nepravidelný príjem, ovplyvní mi to výšku podpory po ukončení rodičovskej dovolenky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    Podpory v nezamestnanosti? Ak ťa zamestnávateľ prihlási ako dohodára s nepravidelným príjmom, nebude sa z neho odvádzať na poistné v nezamestnanosti, takže to nebude mať vplyv na výsledok prípadnej dávky.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    luky30 a v prípade, že by som ešte otehotnela, neovplyvní mi to ani výpočet materskej ?
    Zuzanka_ba neovplyvní, z nepravidelného príjmu sa neodvádza ani na nemocenské /z toho sa ráta materská/
    luky30 a ešte jedna otázočka, ak som na rodičovskej musím túto dohodu nahlasovať na sociálke ? To znamená, že sa budem musieť odhlásiť a potom prihlásiť ?
    Jana Motyčková Áno, odhlásiš sa z dôchodkového poistenia Štátom, po skončení dohody sa znovu prihlásiš. Upozorňujem, po 1.7. bude dohodou s nepravidelným príjmom iba taká dohoda, na ktorú sa nebude práca vykonávať každý mesiac, prípadne dohoda o vykonaní práce, alebo dohoda ktorá začne a skončí v tom istom mesiaci.
    luky30 môže takáto dohoda mi ovplyvniť výšku ďalšej materskej alebo podpory?Momentálne od 15.4.2012 som bola na MD a teraz som na RD.
    Zuzanka_ba odporúčam komunikovať so zamestnávateľom na tému akým typom prihlásenia a na aké obdobie ťa bude prihlasovať v SP.
      zbaliť

    dohoda nepravidelný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.