Zavrieť

Porady

ako vynat parcelu na osobitny list vlastnictva

mam list vlastnictva na ktorom je viacej majitelov a chcela by som si svoj podiel parciel dat vynat na novy list vlastnictva.čo mam robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    zrušenie a vyporiadanie spoluvlastníctva - dohodou všetkých spoluvlastníkov alebo súdom
    barbora1980 a to ako tým súdom, nechápem to.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    LV hovorí o tom, kto danú nehnuteľnosť vlastní. Ak je vlastníkov viac, sú na LV uvedení všetci.
    Môžeš ostatné podiely odkúpiť alebo sa snažiť o vysporiadanie a rozdelením existujúcej parcely (ak je to vôbec možné) získať svoj podiel ucelený a vo vlastníctve 1/1.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    barbora1980 na liste vlastnictva mám viacej parciel a aj vlastníkov je viac,spolu nás je 12 aj somnou a dvaja tie pozemky nechcu predat ostatný dali suhlas na predaj .bez tych dvoch to nepredame,tak som rozmyšlala či neexistuje taka vec že cez súd by mi určili moj podiel a dali ho na moj samostatny list vlastnictva.
    ivka70 To je to vysporiadanie vlastnictva navrhom na sud.
    bodliak A ktorý kus parcely by si želala ? Rátaj s tým, že aj tam by mali pripomienky a nesúhlasili by, aby si práve ty dostala ten lepší kus od cesty...
    barbora1980 už som to našla na nete,tak sa chcem opitat že či sa to dá dať na súd napr aj tak že 10.členov z listu vlastnictva by sa dali vynať,lebo nám robia problemy len dvaja členovia ostatny to chceme predať.
    ivka70 Nie, vsetci su spolocnymi vlastnikmi, sud musi rozhodnut spolocne o vsetkych.
    mozete jeden od tych ostatnych podiely odkupit, potom bude vacsinovy vlastnik a ziadat vysporiadanie od ostatnych 2.
    Kym su vsetci vlastnikmi, vsetci su ucastnikmi pojednavania, aj ked navrh moze dat spolocne tych 10.
    barbora1980 no to som chcela vediet že či možeme mi 10 dat na sud spoločny navrh
      zbaliť

    ako vynat parcelu na osobitny list vlastnictva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.