Zavrieť

Porady

Ako vybaviť list vlastníctva?

Zdedila som ornú pôdu v intraviláne obce ktorá v posledných rokoch bola prekvalifikovaná na záhradu, asi v rámci ROEP-u.Parcely sme vlastnili traja spoluvlastníci, pri rekvalifikácii sa urobili nové parcely podľa toho ako sme pôdu užívali. Na katasterportáli si ich môžeme nájsť aj podľa pôvodého zápisu kde sa eviduje aj list vlastníctva ale podľa nových čísel listy vlastníctva nie sú založené. Ako si ich môžeme vybaviť?Aký je postup?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    mandyla Pozri príspevok
    Zdedila som ornú pôdu v intraviláne obce ktorá v posledných rokoch bola prekvalifikovaná na záhradu, asi v rámci ROEP-u.Parcely sme vlastnili traja spoluvlastníci, pri rekvalifikácii sa urobili nové parcely podľa toho ako sme pôdu užívali. Na katasterportáli si ich môžeme nájsť aj podľa pôvodého zápisu kde sa eviduje aj list vlastníctva ale podľa nových čísel listy vlastníctva nie sú založené. Ako si ich môžeme vybaviť?Aký je postup?
    predpokladam, ze mas doklady o dedičstve ornej pôdy, aj o premenovani na zahradu. tak s overenymi papiermi od notara ist na katastr.urad,vyplnis tam tlacivo a dojde ti list vlastnictva.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    mandyla Pozri príspevok
    Zdedila som ornú pôdu v intraviláne obce ktorá v posledných rokoch bola prekvalifikovaná na záhradu, asi v rámci ROEP-u.Parcely sme vlastnili traja spoluvlastníci, pri rekvalifikácii sa urobili nové parcely podľa toho ako sme pôdu užívali. Na katasterportáli si ich môžeme nájsť aj podľa pôvodého zápisu kde sa eviduje aj list vlastníctva ale podľa nových čísel listy vlastníctva nie sú založené. Ako si ich môžeme vybaviť?Aký je postup?
    K zápisu pozemkov do registra "C" KN je potrebné mať geometrický plán na obnovenie právneho stavu. Týmto sa preklopia parcely z registra "E" (založený na základe ROEP) do registra "C" (nové parcely).
    Čiže oslov geodeta, aby ti vypracoval geometrický plán a potom s krátkou žiadosťou podpísanou všetkými vlastníkmi požiadaš kataster o zápis tohoto geometrického plánu do katastra nehnuteľností.
    Ak však budete chcieť mať nové pozemky zapísané vo výlučnom vlastníctve podľa toho, ako ich užívate (nové parcely), musíte so spoluvlastníkmi urobiť zmluvu o reálnom rozdelení podielového spoluvlastníctva a tú spolu s geometrickým plánom a návrhom na vklad podať do katastra. Vklad je spoplatnený.

    IPB je offline (nepripojený) IPB

    IPB
    Dobry den. Chcel by som sa spytat, ako je to teraz s vydavanim listov vlastnictva. Prebehlo dedenie, v jeho priebehu este bezal ROEP. Po jeho ukonceni sme obdrzali vsak nie listy vlastnictva, ale len nejaky vypis, alebo skor zoznam parciel. Vraj listy vlastnictva sa uz nevydavaju a toto postacuje, Zarazajuce je, ze nam to prislo len ako kopia. Staci to ? Bude to pravne pouzitelne ? Prislo nam to postou ako obycajna doporucena zasielka zo Ziliny. Tam je nejaka centralne evidencia ? Okrem toho nam kataster odmieta vydat niektore listy vlastnictva " C ", nuti nas do zhotovenia geometrickeho planu. Skomny odhad na vyhotovenie tychto LV odhadujem priblizne tak na 2000 €, kedze sa jedna o rozlahle parcely ? Je to normalny postup, doteraz sme si mysleli, ze vsetko je v poriadku... Moze ma takto KU sikanovat ? Dakujem za kazdu radu, ci odpoved !

    Ako vybaviť list vlastníctva?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.