Zavrieť

Porady

preplatenie dovolenky z dôvodu okamžitého skončenia PP

Dobrý deň, v máji som zamestnávatelovi dala Okamžité skončenie PP. Keďže som nemala vyčerpanú všetku RD za rok 2013, a vzápätí mi vznikla alikvótna časť na na rok 2014, mám zo zákona okrem iného nárok na preplatenie RD a plnenie jeho záväzkov vyplývajúcich zo zákona. Takto tomu rozumiem. Po peripetiách cez IP som si na účte našla pripísanú smiešnu sumu a pod ňou poznámka že splátkový kalendár. A tu je moja otázka: So mnou sa nikto na splátkovom kalendári nedohodol a pýtam sa či je toto správne podľa nejakého zákona alebo si môj EX zamestnávateľ sám vymyslel takýto postup. Potrebujem poradiť, je to spolu dosť veľký peniaz a takýmito sumami by to platil aj 5 rokov, ako mám toto riešiť? Nepíšte mi, nech som rada že poslal nejaké peniaze. Potrebujem vedieť či je toto nejakým zákonom ošetrené. Každá múdra rada dobrá. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zamestnáv. sa rozhodol sám, nie je to správny postup. Na splátkovom kalendári sa musia obidve strany dohodnúť. Skús ho kontaktovať, a pohroziť zas IP ak nepomôže,tak súdom.
    Zuzanka_ba ak už svoj záväzok vyplatiť sumu xxx nejakým spôsobom uznal, a vieš ho zdokladovať (zmluva, pásky, atď), resp. toto bolo priznané aspoň inšpektorátom, domáhala by som sa svojich práv už na okresnom súde. pomocou súdu sa dostaneš k platobnému rozkazu, v nutnom prípade vec môže ísť až k exekútorovi.

    pred podaním na súd by som doporučene vyzvala zamestnávateľa k úhrade, môžeš argumentovať § 129 ZP, Splatnosť mzdy, odsek 3:
    (3) Pri skončení zamestnania vyplatí zamestnávateľ zamestnancovi mzdu splatnú za mesačné obdobie v deň skončenia pracovného pomeru, ak sa nedohodli inak ,najneskôr však v najbližšom výplatnom termíne nasledujúcom po dni skončenia pracovného pomeru.

    preplatenie dovolenky z dôvodu okamžitého skončenia PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.