Zavrieť

Porady

4 komentárov     zbaliť
KEJKA ako skontrolovať? nič si nenapísala
katarina6530 ok, prvy mesiac chodil autom pozicanym od brata, 140 km, od rana od 7 do vecera do 17. Narok na stravne je teda 4eura. Kazdy druhy az treti den tankoval. Dni na ktore ma blok z pokladne ratam nahrady: cena/l x priem. spotreba x km + stravne. To je vsetko co si moze uplatnit? Musia byt vsade dolozene bloky?
katarina6530 Dni, na ktore blok nema (niekde ho stratil) pocitam: priem. cena za naftu zo stranky stat. uradu na prislusny den x priem. spotreba x km + stravne. Je tak?
katarina6530 No a na koniec, odo dna ked sme kupili auto, chodi vlastnym autom a tu uz si moze uplatnovat nahradu 0,183 eur na km, je tak?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Sadzbu základnej náhrady môžeš účtovať len pri aute vlastnom alebo aute v BSM. .

    Pri aute vlastnom sa musíš rozhodnúť, či auto zostane v osobnom vlastníctve a bude si uplatňovať sadzbu základnej náhrady+spotrebu PHM, alebo
    - auto zaradí do majetku firmy, bude si uplatňovať daňové odpisy+ostatné náklady súvisiace s prevádzkou mot.vozidla

    Manžel je SZCO a ja mu prvykrat vypisujem cestovny prikaz a vyuctovanie cestovneho prikazu. Precitala som vsetky mozne zakony a uz ho mam vypisany, len mohol by mi ho niekto skontrolovat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.