Zavrieť

Porady

Zapnem PC a po niekoľkých sekundách sa vypne, čo robiť?

Ahojte,
mám celkom závažnejší problém a to s tým že keď zapnem počítač po nielkých sekundách sa vypne. Myslel som si že to bude dáky BOOT vírus tak som chcel preinštalovať Windows lenže PC sa vypne aj v SAFE MODE....

Prosím poradte mi lebo takto sa nedá fungovať. Už predom ďakujem za odpovede.
7 komentárov     zbaliť
misoft Viacej detailov! Desktop, alebo notebook? Značka, typ, OS, RAM. Pri desktope - aký zdroj?
D3atly Neni to NTB je to počítač s Windows 7 a nechapem ako ste mysleli to aký je zdroj
misoft Zdroj - to je to, čo napája ten počítač - je vo vnútri skrinky. Je možné, že jeho výkon už nedostačuje. Toto som myslel: http://servisvm.cz/upload/img/perex/31.jpg
D3atly Ahaaa no to by bolo možné lebo už sním bolo zopár problémov... Skúsim ho pozrieť a uvidím....
D3atly ..... Do jemu ze som sa na nepozrel skorej ale mal som odpojeny ventilátor
misoft Takže - prehrievanie.....
Martin28sk zdroj napajania - vzadu v PC je vyfuk kde je napojeny kabel 220V. ak ho otvoris, tak vo vnutri uvidis na plechovej skatulke nazov, typ, rozdelenie vetiev...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rangl je offline (nepripojený) rangl

    rangl
    Ja som mal tento problém pri NTB, ktorý mal zlé chladenie a problém bol, pokiaľ si dobre pamätám, v tom, že sa mi spálil spoj medzi grafickou kartou a základnou doskou. V určitých prípadoch sa to ešte dá opraviť, ale nie vždy, ja som tak o NTB prišiel

    Martin28sk je offline (nepripojený) Martin28sk

    Martin28sk
    skusit odpojit hdd a nechat nech pocitac vyhodi hlasku ze nema z coho bootovat, a cvilu pockat ci sa vypne... a potom sa uvidi ci to je virus alebo chyba hdd...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Vírus? V BIOSe? Vieš, čo je BIOS? Vieš, kde ten BIOS je?
    mecky tak technicky to nieje nemozne, ale je to malo pravdepodobne
    nejake "proof of concept" veci existuju ale nic masove
    misoft Súhlas..... často v novších PC je BIOS na FLASH alebo EEPROM.... a v poslednej dobe už je aj v BIOS "boot block" - niečo ako samokontrola BIOSu. Takže vírus nie málo, ale veľmi nepravdepodobné.....
    Martin28sk uz to ma opravene, vcera som videl ze napisal ze zabudol zapnut ventilator a preto sa PC vypol, k mojmu prispevku - uvidi sa ci je to virus, ktory je na HDD alebo ci je chybne HDD alebo nieco ine... ked PC nema z coho bootovat tak vyhodi hlasku, a ked sa prehreje tak sa vypne..
    najlepsie je na taketo veci vypojit HDD a skusit nejaky live linux..
      zbaliť

    Zapnem PC a po niekoľkých sekundách sa vypne, čo robiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.