Zavrieť

Porady

Hmotná zodpovednosť za vybavenie budovy

Pracujem ako učiteľka a moja riaditeľka ma núti podpísať preberací protokol za vybavenie učebne, do ktorej majú neobmedzeý prístup všetci zamestnanci, žiaci a návštevníci školy. Odôvodňuje to tým, že pokiaľ nepodpíšem prevzatie zariadenia, nemôže zapísať vybavenie učebne do majetku. Postupuje správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nie nepostupuje.

    Inak jej argument je nepravdivý.

    Ty môžeš mať hmotnú zodpovednosť len za to, čo dokážeš ustrážiť a máš niekde uzamknuté pod dozorom. Takto by si ktokoľvek mohol z učebne čokoľvek zobrať.

    Na oplátku jej povedz, že chceš kľúče od tých miestností a že ich zamkneš a budeš si viesť zoznam ľudí, ktorým zapožičiaš kľúče, aby mohli učebne používať.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gatar Presne to som urobila. Na to mi odpovedala, že v tom prípade, sa učebňa stane nepoužiteľná pre iných učiteľov (napr. keď nebudem v práci)
    Chobot Tak ale nech sa nehnevá, ak raz máš mať hmotnú zodpovednosť, tak nemôžeš nechať učebňu otvorenú!

    Niekedy ma udivuje, čo všetko dokážu niektorí vymyslieť.
    dariusko včetne upratovačky
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    urcite je potrebne vypracovat smernicu na vyuzivanie pocitacovej ucebne, v ktorej bude urceny dozor a zodpovednost za ucebnu - preberanie a odovzdavanie klucov na urcenom mieste (vratnica?), podpisovanie prevzatia klucov, kontrola vybavenia ucebne pri kazdom otvoreni a zatvarani ucebne (podpis v knihe ucebne?), zapisovanie sa pri navsteve ucebne (pouzivatelia - ucitel v pripade vyuky, navstevnik, zamestnanec skoly)

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zaujímavé ...

    Mal som na krku milióny ... ale pekne , krásne pod mojim patronátom ( pod zámkami opatrenými mojou pečaťou ) .
    Ak chcel niekto vojsť do mojich priestorov ( aj to sa stalo ) , tak len komisionálne - minimálne traja ... ešte aj zápis sa musel urobiť .

    Ale veď nič nebráni riaditeľke samotnej , aby podpísala protokol o prevzatí zariadenia .
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik buchy, ale to boli sklady ... u nas vybavenie pracovisk a ostatnych spolocnych priestorov mal materialovo pisane na seba vykonak ... v pripade kancelarii s viacerymi pracovnikmi, nabytok a zariadenie okrem pridelenej PC techniky jeden clovek z danej kancelarie.
    misoft Nielen sklady - holka - i technika, výstroj, zbrane, ktoré sa denne používali (o to viac sme museli kontrolovať) - ale dávali sme to tiež na podpis - lenže v tom prípade to mal len ten jeden, nik iný s tým nemohol manipulovať!
    A v tej škole, ak by to tak riaditeľka od @gatar chcela - ona by mohla učebňu zamknúť a basta. Potom neviem, ako by direktorka vysvetľovala, že nie je učebňa prístupná (jasné, že by to zvalila na gatar, ale tá by oponovala - zodpovedám, tak sa bude používať vtedy, keď tu budem JA!)
    avalik jasne, ja som pisala, ze su aj niektore opacne pripady ... a zadavatelke som napisala mozne riesenie v mojej odpovedi
    gatar S nabytkom a ostatnym zariadenim nie je problem, ale sucastou ucebne je aj vypoctova technika (interaktivna tabula,dataprojektor,reproduktory),teda veci,ktore odnesiete v taske. Takze kvoli tomu nechcem podpisat preberaci protokol.
    dariusko srandyčky

    firma mala DHIMu asi za 9000000 Sk
    z toho som mal ja asi za 6000000 Sk

    okrem mojich kancelárií a skladov aj
    spoločné šatne a pod

    PS
    A inventúry som robil od stola !!!
      zbaliť

    Hmotná zodpovednosť za vybavenie budovy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.