Zavrieť

Porady

Auto v podnikaní

Zdravím, poprosím o radu. Kúpil som auto z leasingovej spoločnosti, ktorá ho dávala dovtedy do prenájmu jednej spoločnosti a potom ho odpredávala. Je to 4 ročné auto, platil som celú sumu, teda nie na leasing. Chcem si ho zaradiť do majetku. Môžem si nárokovať DPH? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak máš doklad o obstaraní s dph, si jej platiteľom, budeš ho používať na zdaniteľné plnenia, nárok si uplatníš.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lotina Ďakujem
    lotina Ešte poprosím, že staré auto, ktoré som doteraz používal chcem vyradiť. Ide o to, že som si zahrnul do nákladov všetko čo patrí k autu, teda poistku, diaľničnú atď. Ale teraz v auguste ho chcem vyradiť. Je treba nejakú adekvátnu časť z týchto uplatnených nákladov riešiť?
    tictac7 nie
    lotina Ďakujem
    lotina Ešte poprosím o radu. Môžem si sám sebe predať staré auto? Ide o to, že ho chcem vyradiť z podnikania. Môžem si ho za nejakú symbolickú cenu predať? Myslím to tak, že ako SZČO si ho predám ako súkromnej osobe, nepodnikateľovi. Alebo sa to dá riešiť aj inak ?
    veronikasad Sám sebe auto nepredávaš, len ho vyradíš z obchodného majetku. V prípade, že by si ho do 5 rokov predala inej osobe (ako súkromná osoba), príjem z predaja je predmetom dane.
    lotina Dík, ja ho nechcem predávať, len ho chcem odhlásiť z podnikania, čo nie je možné, ak ho nepredám, neukradnú mi ho, neodhlásim z evidencie, nepreruším podnikanie. A to ja nerobím. Ale už ho mám dávno odpísané, aj tak ho nemôžem vyradiť len tak. Myslel som, že si ho predám sám sebe, pretože ja ho chcem používať už len na súkromné účely a je to. Ale som asi zle myslel.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.