Zavrieť

Porady

Výpis z daňového priznania

Ak je uzatvorená zmluva o sprostredkovaní (bez živnosti), je sprostredkovateľ povinný predložiť sociálnej poisťovni (príp. inej inštitúcii) výpis z daňového priznania ? Ak áno, v akom období ?
Za odpoveď vopred díky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    pavúčik
    Ak je uzatvorená zmluva o sprostredkovaní (bez živnosti), je sprostredkovateľ povinný predložiť sociálnej poisťovni (príp. inej inštitúcii) výpis z daňového priznania ? Ak áno, v akom období ?
    Za odpoveď vopred díky.
    Predpokladám,že sa bavíme o sprostredkovateľoch poistenia, ktorí sa mali zaregistrovať na Dú a aj keď nemajú živnosť, sú považovaný za SZČO. Výpis z DP takáto osoba odovzdá na sociálnu poisťovňu do 30.6.2006 a k tomuto termínu si tiež urobí ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a tam si vypočíta aj výšku preplatku,prípadne nedoplatku ZP.

    pavúčik je offline (nepripojený) pavúčik

    pavúčik
    Ďakujem, o zdravotke som vedela, ale pri sociálke som si nebola istá.
    Prajem pekný deň.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    pavúčik
    Ďakujem, o zdravotke som vedela, ale pri sociálke som si nebola istá.
    Prajem pekný deň.
    Aj tebe pekný deň

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    K výpisu z DP pre SP je potrebné doložiť aj fotokópiu zmluvy o ...(predložiť aj originál k nahliadnutiu-overeniu). Na základe predloženej SP posúdi, či sprostredkovateľ je povinný platiť odvody do SP. Ak je zmluva uzavretá podľa § 652 OZ a vyššie, povinnosť platenia odvodov vzniká. Ak je uzavretá podľa § 642 - 651, povinnosť nevzniká.
    Naposledy upravil Marína : 20.04.06 at 19:55

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Výpis z DP si vypisuje daňovník sám alebo to robí daňový úrad ? Ak sám, treba ho nejako overiť na DÚ ? Ako presne postupovať ? Budem si ho robiť prvýkrát, prosím poraďte.
    Veľká vďaka vopred.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    fipina
    Výpis z DP si vypisuje daňovník sám alebo to robí daňový úrad ? Ak sám, treba ho nejako overiť na DÚ ? Ako presne postupovať ? Budem si ho robiť prvýkrát, prosím poraďte.
    Veľká vďaka vopred.
    http://www.porada.sk/showthread.php?p=229077#post229077

    ?????????????????????????????

    busko je offline (nepripojený) busko

    busko
    Marína
    K výpisu z DP pre SP je potrebné doložiť aj fotokópiu zmluvy o ...(predložiť aj originál k nahliadnutiu-overeniu). Na základe predloženej SP posúdi, či sprostredkovateľ je povinný platiť odvody do SP. Ak je zmluva uzavretá podľa § 652 OZ a vyššie, povinnosť platenia odvodov vzniká. Ak je uzavretá podľa § 642 - 651, povinnosť nevzniká.
    Pozerala som to tlačivo. Sú tam všetky možné kolónky z daňového priznania, ale nie je tam príjem zo závislej činnosti (príjem zametnanca).Mám tam uviesť len príjem zo spostredkovania ?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    busko
    Pozerala som to tlačivo. Sú tam všetky možné kolónky z daňového priznania, ale nie je tam príjem zo závislej činnosti (príjem zametnanca).Mám tam uviesť len príjem zo spostredkovania ?
    Busko Tvoje povinnosti zo zamestnania máš splnené,pokiaľ si ich plní Tvoj zamestnávateľ. Do výpisu píšeš údaj z r.59 DPFO/2005,ktorý je iba príjmom podľa § 6. Takže preto vo výpise kolonka ktorú hľadáš by bola zbytočná,ale prilož svoju zmluvu zo sprostredkovania a možno budeš milo prekvapená,pretože niektoré zmluvy ,tak ako píše aj Marína neovplyvňujú VZ pre SP.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    Prosím o radu. Vie mi niekto poradiť aké tlačivo Výpis z daňového priznania sa vyplňovalo za r. 2000 a 2002 (pre zdravotnú a soc. poisťovňu). Prípadne mi ho sem prilepiť, nepodarilo sa mi tieto roky nájsť. Dííííííííík.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.