Zavrieť

Porady

nárok na dovolenku počas materskej a rodičovskej dovolenky

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť pri výpočte dovolenky. Mám zamestnankyňu ktorá bola od 10.5.2008 do 21.11.2008 na materskej dovolenke, od 22.11.2008 do 31.5.20011 jej bol vyplácaný rodičovský príspevok. Od 12.5.2011 do 4.1.2012 bola na druhej materskej dovolenky, narodilo sa jej druhé dieťa a momentálne je na rodičovskej dovolenke, ktorá jej končí 7.7.2014. Potrebovala by som vedieť na koľko dní má nárok na dovolenku. V roku 2008 jej ostalo pred nástupom na materskú nevyčerpaných 15 dní dovolenky, tie sme jej v roku 2009 preplatili. Za rady vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Na akom základe ste jej preplatili dovolenku za rok 2008? D sa prepláca v zásade len pri skončení PP. Spočítaj si pracovné dni aj so sviatkami na RD, a ak ich bude viac ako 100, nárok na D budeš krátiš o 1/12 z ročného nároku, potom každých 21 dní zas o 1/12 . MD sa považuje za odpracovaný čas, tiež spočítaj dni, ak ich bude viac ako 60, vzniká nárok na D za KR, takže za dni na nej patrí dovolenka. Rok 2013 žiaden nárok a zatiaľ ani 2014.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gabuš Bohužial na túto otázku Vám neviem zodpovedať. Mzdovú agendu som prevzala až v roku 2012. Pozrela som si mzdové listy rok 2008 a 2009 a v roku 2009 má preplatených 15 dní dovolenky.
    Tweety potom už 2008 je pasé, ale nie je to správny postup
    gabuš ano, nie je to správny postup, žial 2008 je pasé
    gabuš ďakujem za radu
      zbaliť

    nárok na dovolenku počas materskej a rodičovskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.