Zavrieť

Porady

obklad dlažby

4bambi4 4bambi4

4bambi4 je offline (nepripojený) 4bambi4

Dobrý deň. Potrebujem poradiť. Kúpil som novostavbu a po 5 a 3/4 roka užívania bytu dochádza k odutiu obkladu v sprchovom kúte a oproti, kde obklad nieje v styku s vodou ( 3 roky záruka a 5 rokov na skryté závady ). Developer-ovi som podal reklamáciu - odpovedal, že to nemá nič spoločné so sadaním podložia bytovky ( vraj k tomuto stavu dochádza v prvým mesiacoch výstavby ). Podal som odvolanie, kde chcem vedieť dôvod prečo k tomu stavu prišlo, zoznam použitých materiálov, výpis zo stavebného denníka, či bol dodržaný postup a časový sled pri realizácií obkladu. Od vtedy sa odmlčali, prešlo 30 dní. Vraj to musí riešiť majiteľ a sľúbili odpoveď do 2 týždňoch. Neviete mi poradiť ako mám ďalej postupovať? Uvedomujem si, že je to po záruke. Mám to dať k súdu, prípadne si to nechať opraviť na vlastné náklady? Poraďte niekto ak máte podobnú skúsenosť. Ďakujem
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Pochváliť
Je to po záruke, takže opraviť na vlastné náklady. Keby aj predložil neviem aké postupy a realizácie, môžu byť pravdivé alebo klamlivé, po záruke sú bezpredmetné. Sadanie budovy je v norme keďže múry nepraskajú.
0 0
4bambi4 4bambi4

4bambi4 je offline (nepripojený) 4bambi4

Pochváliť
Ďakujem za reakciu. Viem, že nič nezmôžem, je to veľký subjekt a majú za sebou rodinných právnikov. Dali mi pri osobnom stretnutí za pravdu, že to nie je bežné ale nič viac. Nikdy si nepriznajú chybu. Takže takto sa správa developer. :-(
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Pochváliť
pri oprave všetko nafotiť, možno zverejniť...skúsiť nájsť konkrétnu firmu, ktorá to dodrbala...lokálne odliepanie obkladu po rokoch je niekedy dôsledkom použitia nekvalitného lepidla, ktoré má krátku dobu otvorenia a obklad sa neprilepil poriadne...potom pri akomkoľvek pohybe obklad letí, v sprchovom kúte to môže znamenať aj problém s hydroizoláciou.
0 0

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 45, Posledný príspevok: 30.09.10
  2. Príspevkov: 39, Posledný príspevok: 01.09.09
  3. Príspevkov: 5, Posledný príspevok: 10.04.08
  4. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 15.03.08
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 20.07.07