Zavrieť

Porady

nárok na dovolenku a jej preplatenie pri ukončení TPP

Dobrý deň, prosím Vás o radu ohľadom dovolenky. Od 1.4.2014 som nastúpila do TPP, bol na dobu určitú do 31.12.2014. Nárok na dovolenku mi zamestnávateľ uviedol 15 dní (mám 21rokov). PP sa však ukončil k 17.6.2014. Odpracovala som : 17 dní Apríl
20 dní Máj
5 dní Jún
K ukončeniu PP mi zamestnávateľ prerátal nárok na dovolenku na 4 dni a tie mi preplatil ako nevyčerpanú dovolenku. Je to tak správne? Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Máš nárok D za odpracované dni, za každých 21 1/12 z ročného nároku. Za odpracovaný čas máš teda celkovo nárok na 2/12. Ten jún ako, že len 5 dni odpracovaných, keď PP skončil 17.6? Upresni ročný nárok, či máš 4 alebo 5 týždňov, lebo pri 5 týždňoch sú 4 dni správne vypočítané..
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    julliana72 ano bola tam pn-ka
    Tweety myslela som,
    julliana72 to znamená nárok na tri dni? čiže preplatil mi o jeden deň viac?
    Tweety máš nárok na 3.3333 dňa
    julliana72 som chorvatka a iba dva roky tu žijem, tak sa snažím zorientovať v zákone, ale občas potrebujem pomoc, vďaka. vek je 21 rokov
    Tweety pri ročnom nároku 4 týždne
    Chobot NEmyslím, že by preplatil o deň viac, ale je možné, že u vás sa to zaokrúhľuje na celé dni hore. Takže keď bol nárok na 3,333 dňa, tak to zaokrúhlili na 4 dni. Ale radšej sa ich nepýtaj, aby ti to neupravili na 3 dni.
      zbaliť

    nárok na dovolenku a jej preplatenie pri ukončení TPP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.