Zavrieť

Porady

fakturácia časti poplatku za odpad

Firma A platiteľ DPH vlastní v budove, v ktorej je v nájme nádobu na komunálny odpad. Je prihlásená na Meste - pre odvoz odpadu a platí vypočítaný poplatok za odvoz komunálneho odpadu. V zmysle zákonných možností a ustanovení všeobecne záväzného nariadenia mesta môže povoliť aj iným subjektom (firmám) používať svoju nádobu na odpad. V tomto prípade je to povolené vlatníkovi budoby, nakoľko nájomca má prenajatú vačšinu priestorov, má veľkú nádobu, ktorú sám nie je schopný využiť, on figuruje ako odberateľ aj v prípade energií, kedy pomernú časť nákladov mesačne refakturuje vlastníkovi.
Takto by mala byť refakturovaná aj časť poplatku za komunálny odpad. Neviem, či to mám uviesť s DPH alebo bez. Podľa mňa tu nejde o poskytnutie služby zo strany nájomcu pre vlastníka.
Vedel by mi niekto pomôcť?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mirkaska
    Firma A platiteľ DPH vlastní v budove, v ktorej je v nájme nádobu na komunálny odpad. Je prihlásená na Meste - pre odvoz odpadu a platí vypočítaný poplatok za odvoz komunálneho odpadu. V zmysle zákonných možností a ustanovení všeobecne záväzného nariadenia mesta môže povoliť aj iným subjektom (firmám) používať svoju nádobu na odpad. V tomto prípade je to povolené vlatníkovi budoby, nakoľko nájomca má prenajatú vačšinu priestorov, má veľkú nádobu, ktorú sám nie je schopný využiť, on figuruje ako odberateľ aj v prípade energií, kedy pomernú časť nákladov mesačne refakturuje vlastníkovi.
    Takto by mala byť refakturovaná aj časť poplatku za komunálny odpad. Neviem, či to mám uviesť s DPH alebo bez. Podľa mňa tu nejde o poskytnutie služby zo strany nájomcu pre vlastníka.
    Vedel by mi niekto pomôcť?
    Ďakujem.
    My sme takýto prípad riešili tým , že sme požiadali o pridelenie vlastnej nádoby a tiež je prevádzka v prenájme . Faktúry za komunálny odpad chodia priamo na nájomcu .
    Ja by som aj pre Vás videla v tomto riešenie , treba si žiadať menšiu nádobu a zbavíte sa prefakturácie .

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Mirkaska
    Firma A platiteľ DPH vlastní v budove, v ktorej je v nájme nádobu na komunálny odpad. Je prihlásená na Meste - pre odvoz odpadu a platí vypočítaný poplatok za odvoz komunálneho odpadu. V zmysle zákonných možností a ustanovení všeobecne záväzného nariadenia mesta môže povoliť aj iným subjektom (firmám) používať svoju nádobu na odpad. V tomto prípade je to povolené vlatníkovi budoby, nakoľko nájomca má prenajatú vačšinu priestorov, má veľkú nádobu, ktorú sám nie je schopný využiť, on figuruje ako odberateľ aj v prípade energií, kedy pomernú časť nákladov mesačne refakturuje vlastníkovi.
    Takto by mala byť refakturovaná aj časť poplatku za komunálny odpad. Neviem, či to mám uviesť s DPH alebo bez. Podľa mňa tu nejde o poskytnutie služby zo strany nájomcu pre vlastníka.
    Vedel by mi niekto pomôcť?
    Ďakujem.
    Je to služba. Vy predsa poskytujete inej firme časť konajnera za úplatu. Uzavrite s touto firmou zmluvu o prenájme časti nádoby a fakturujte dohodnutú čiastku s DPH.

    fakturácia časti poplatku za odpad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.