Zavrieť

Porady

čerpanie OČR počas dovolenky

K 31. 7. 2014 ukončujem pracovný pomer u zamestnávateľa dohodou, ktorú som podpísala 30.5. Pracujem na strednej škole ako učiteľka a 30. 6. nám zamestnávateľ nariadil vypísať dovolenku na júl a to od 9. júla do 31. júla. Oznámila som mu, že počas tejto dovolenky mám naplánované ošetrenia u lekára pre seba a pre svoju dcéru. Takisto vyhlásil od 21. 7. celozávodnú dovolenku. Zamestnávateľ mi oznámil, že keďže môj pracovný pomer končí, tak už nemôžem počas tejto dovolenky čerpať P-éčka a OČR. Chcem sa opýtať, či na to má nárok a či mi zostatok dovolenky je povinný preplatiť a či môžem p-éčka a OČR čerpať do 21.7.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak je naplanovana dovolenka, jedine, co ju prerusuje, je PNka. hovori o tom Zakonnik prace.
    Cize ziadna navsteva lekara, teda "P-cko" dovolenku neprerusuje.
    Nesuvisi to s tvojim ukoncenim PP, neporerusuje ju nikomu.
    K lekarovi ist mozes, ale zamestnavatel nema dovod prerusit kvoli tomu tvoju dovolenku.

    čerpanie OČR počas dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.