Zavrieť

Porady

Aký polykarbonát na zastrešenie pergoly?

Dobry den, viete mi prosim poradit? Dutinkovy polykarbonat je na toto asi najlacnejsi (cca 7 €/m2). Mam vsak obavy ako bude vyzerat po par rokoch (spina v dutinkach) resp. ci vydrzi na slnku a neskrehne tak, ze ho potom prebije prve krupobitie.

Uvazoval som aj nad plnym polykarbonatom, ten by bol asi dlhsi cas pekny, ale je drahsi a cena rastie umerne s hrubkou (2mm cca 20 €/m2 resp.5mm aj 50 €/m2). Netusim vsak aku hrubku by to chcelo aby strecha odolala snehu, krupom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Logicky...Ak ti skrehne dutinkový,tak ti skrehne aj plný (len za inú cenu).Pokrytie sa rieši od podmienok.Ak žiješ v oblasti,kde ti nakydá v zime pol metra snehu a strecha má malý spád,neudrží to.A ak to máš pri dome,tak ti bude ešte padať sneh zo strechy.https://www.google.sk/search?q=zastr...w=1280&bih=609
    V našich podmienkach (pod Tatrami),sme Lexan dávali len na vkladacie okná a strechu sme mali klasik-poplastovaný plech.Osvedčilo sa to.A polykarbonát nie je pochôdzny,takže si neporadíš v zime.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Cyros Jedna sa o pergolu 4x2m. Myslim, ze ak sa polykarbonat podlozi kazdych cca 60-70 cm drevenym tramom tak by nejaku vahu snehu uniesol. Polykarbonat chcem aby tam nebola tma, lebo sa jedna o prestresenie terasy a ak by strecha bola plna tak by som mal tmu aj v obyvacke (na terasu mam z obyvacke okno v mieste kde bude prestresenie).
    Peggynka Kukni tu,je tam dobrý popis:
    http://www.avg-group.com/avg.php?lan...KARBON%C3%81TU
    Asi najskôr tento:C4 FLAT (hr 25 mm)
    Cyros Dakujem, vyzera to zaujimavo (kym este neviem cenu ))
    Peggynka Tu majú akciu;Sunlite 3x16 by ťa vyšiel na 120€,len to treba pozrieť.(Nemám čas,mastím vchod. dvere,zatmelené,prebrúsené a ...zlialo mi ich,tsss)
    Cyros Diky, si nejaka kutilka
      zbaliť

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    pri tych paneloch je dolezite aby boli mierne do obluku, tam potom nosnost rapidne narastie oproti polozeniu naplocho.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    dutinky sa dajú zaslepiť, drží piaty rok bez zmeny, pozor na správnu montáž, pri slnečnom počasí hrozí nezastavitelné "pukanie"
    Cyros Ako to myslíš s tým pukaním? Nie je to preto, že tam chýba dilatácia medzi panelmi a ich uchytením a materiál sa teplom rozťahuje?
    viktorviktor tiež ale myslel som na otvory pre šróby, majú byť trochu širšie ako šrób, pozri tu ale aj inde, http://www.polykarbonat.sk/public/me...morkovy_PC.pdf

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    V SL sme zakryli terasu trapézovým polykarbonátom v miernom sklone, štyri roky bez problémov a viditeľných zmien, doma mám na šope dva pásy už šesť rokov, občas na to spadne sneh zo strechy, deformuje vlny pri náraze ale vzápätí sa vyrovná, bez problémov.

    Aký polykarbonát na zastrešenie pergoly?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.