Zavrieť

Porady

Poťahová hmota na tortu

Potrebovala by som poradiť, aká poťahová hmota je najlepšia na poťah torty, aby sa netrhala, nestvrdla a aby aj chuťovo bola dobrá, môže byť aj domáci recept. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Sestra používala donedávna K2, vraj je však už lepšia Smartflex Velvet alebo Satin ICE - skús sa spýtať cukrárok v okolí

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    ...ja si kupujem fondán od Dr.Oetker 250g 2x na jednu tortu. Taktiež som robila falošný marcipán z cukríkov Marshmallov. Postrihala som si ich ružové zvlášť, biele zvlášť. Potom som si ich dala do misky na 180g cukríkov som pridala 60g práš. cukru, 1 malá lyž. kyseliny citrónovej, 2 pol. lyžice studenej vody a pásik cery. To som dala na sekundičku do mikrovlnky, vybrala pomiešala a takto postupne topila ale opatrne. Nesmie bublať! Pri troche trpezlivosti som vyrobila skvelú poťahovku-vaľkať s pomocou práš. cukru aby sa nelepilo opatrne a výsledok bude zaručený.

    Ďakujem evaj63 a potvrdzujem: všimla si preklep-patrí 600g cukru
    Naposledy upravil maped : 09.07.14 at 16:18
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mercator čisto biele cukríky Marshmallov sa dajú kúpiť v Lidli keď majú americký týždeň
    ladynika aj ja robievam z cukrikov marshmallows, je lespia ako marcipan,aj sa s nou lepsie pracuje...v lidli maju stale v predaji modrobiele "smolkovske" marshmallowsky, z toho je bledomodry potah:-)
    kopretinka ja síce neviem,ako sa s tým pracuje,ale nikdy by som si takú tortu nekúpila,ani tie poťahovky,je to hnusné.marcipán je marcipán....
    evaj63 Chyba v recepte, 60 gramov cukru z toho by hmota nebola- má tam byt' 600 g,
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    pýtala som sa známej,čo robí torty,ona donedavna používala pasta dama top, v lete pasta dama special.. ale teraz pouziva smartflex velvet ... vsetky su dobre

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    žena najradšej robí z marshmallow /neviem ako sa to píše, proste roztopené tie penové cukríky..../
    Naposledy upravil Nandrolon : 09.07.14 at 10:18

    Poťahová hmota na tortu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.