Zavrieť

Porady

Plastická hmota na cvičenie ruky

Prosím o pomoc, pri zháňaní rehabilitačnej pomôcky na ochrnutú ruku po infarkte mozgu. Napriek cvičeniam je ruka nehybná, nie je schopná úchopu,
cíti len chlad alebo teplo. Rehabilitačná lekárka, ktorá bola navštíviť manžela doma, okrem iných pomôcok, odporúča túto plastelínu. Tento liek sa nenachádza v zozname liekov štátneho ústavu pre kontrolu liečiv, no aj tak ho občas objednávajú v Zdravotníckych potrebách, Sanitasoch...
Dnes som obehala celú Žilinu, no nepodarilo sa mi nikde zohnať túto pomôcku, ponúkali mi jej objednanie, ale dodanie je až 10 pracovných dní, čo je príliš dlhá doba, ak nechcem, aby ruka manželovi úplne "odišla" cvičíme rôzne cviky, od cvikov v ryži, vo fazuli, v piesku, v hrachu, ale prsty stále nereagujú, dávam ešte veľkú nádej tejto pomôcke, ovšem ak nebude príliš dlhá doba od vypuknutia choroby,( od 18.júna 2008) nervové centrá by sa mohli v ruke ešte obnoviť.
Veľmi prosím všetkých, ktorí mi môžu nejako pomôcť o zaslanie SS na môj nick, prípadne na nick "durisovad" Dáška mi okamžite dá vedieť ak by bola odpoveď v čase, keď tu nebudem.
Vopred srdečne ďakujem všetkým priateľom, ktorí mi môžu poradiť, alebo pomôcť zvládnuť túto situáciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Posúvam a prosím...

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    Dočítala som sa, že aj hudobníci cvičia s nejakou hmotou, možno je to to isté, čo by si Vlastička potrebovala (Remo hmota).
    Snáď by to mali aj tam, kde sa predávajú hudobné nástroje.

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    Ja som tu plastelinu /dva druhy silnejsiu a slabsiu/ dostala u lekarky -reumatologicke rehabilitacne centrum v Hlohovci MUDr Durisova. Neviem odkial si, ale ak tam zajdes urcite Ti ju daju, je to na recept za 5 Sk.Vyrobca je Frank Slovakia s.r.o., tel. 0244880115, Pekna cesta 2a, 83154 Bratislava.
    Mozes si to priamo objednat u vyrobcu.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ďakujem všetkým, ktorí sa mi ozvali, aj tým priateľom, čo mi poslali SS.
    Adresu a tlf.som si uložila, skúsim tam v pondelok zavolať.
    Áno beriem, môžem to mať na recept, ale u neurológa som prednostne za príplatok objednala manžela až na druhú polovicu júla, nechcem dovtedy čakať, chcem oživovať ruku kým ešte neubehla dlhšia doba, kým nie sú odumreté všetky nervové zakončenia a chceme opäť dosiahnuť obnovu svalstva na predlaktí. Dávam už nádej všetkému, čo môže pomôcť.
    Preto by som uvítala, keby mi niekto mohol pomôcť čím skôr, som ochotná zaplatiť dvojnásobok ceny, len aby sme mohli začať čím skôr s cvičením. Strukoviny a ryža sú "neposlušné" a vysýpavajú sa z vedierok, verím, že hmota už neujde...
    Želám všetkým veľa zdravia.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Poraďte mi ako sa môžem nakontaktovať na ondrejvla? Potrebujem to rýchle, lebo idem do Žiliny už za hodinu.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Veľmi, veľmi pekne ďakujem všetkým, som nesmierne dojatá ochotou dobrých ľudí! Nenachádzam slov, ktorými by som vyjadrila to, čo chcem povedať...
    ĎAKUJEM ZA VŠETKO!

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Vlasticka, nemusis dakovat, vracia sa Ti to, co si Ty kadekomu pomohla. Je to len spravodlive.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    Vlasti, skús aj takú "pichľavú" loptičku, čo vyzerá ako morský ježko... tiež ju dostať v zdrav. potrebách, dá sa stláčať a stimuluje nervové zakončenia v dlani. je o kúsok väčšia ako ping-pongová, stláčateľná a má plno takých výbežkov ako ježko pichliačikov...

    Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

    Fabiana
    Túto hmotu poznám. Žiaľ, prišla by Ti neskoro. Keď budete robiť rehabilitačné cviky pred cvičením polož ruku do teplej vody s detským olejom. Svalstvo sa uvoľní, ruku môžeš jemne pomasírovať a cviky sa budú robiť ľahšie.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ďakujem opätovne za každú radu, plastelínu mi už poslala poštou Olice, Kazu mi dnes osobne priniesla chobotničku na masírovanie a ukázala mi, ako mu mám ruku masírovať. Loptičky aj ježka som skúšala, ale ruka je stuhnutá, nemá úchop, nevie ju udržať.
    Za radu s teplou vodou a detským olejčekom ďakujem, nevedela som o tom. Tak na tejto stránke som sa skutočne stretla s človečenstvom. Taktiež ďakujem Laure 1 za zaslanie cvičebnej hmoty pre bubeníkov, zajtra budem netrpezlivo čakať poštárku.
    Za pomoc a všetky rady som veľmi rada, mám pocit, že som stretla svojho anjela...

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    [quote=ondrejvla;769955]Ďakujem opätovne za každú radu, plastelínu mi už poslala poštou Olice, Kazu mi dnes osobne priniesla chobotničku na masírovanie a ukázala mi, ako mu mám ruku masírovať. Loptičky aj ježka som skúšala, ale ruka je stuhnutá, nemá úchop, nevie ju udržať.
    Za radu s teplou vodou a detským olejčekom ďakujem, nevedela som o tom. Tak na tejto stránke som sa skutočne stretla s človečenstvom. Taktiež ďakujem Laure 1 za zaslanie cvičebnej hmoty pre bubeníkov, zajtra budem netrpezlivo čakať poštárku.
    Za pomoc a všetky rady som veľmi rada, mám pocit, že som stretla svojho anjela...[/quote]


    Vlastička, ale veď aj Ty medzi nich patríš, tak prečo Ťa to tak prekvapuje?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ďakujem, ďakujem, ďakujem!
    Hmoty dnes prišli, už sme cvičili, máme krásne modré ruky, ale vôbec nám to neprekáža.
    Ak by to bolo možné, dala by som všetkým, čo mi pomohli a poradili "Cenu dobrého človeka"! A nakoniec, prečo nie, keď bodujeme príspevky v odbornej časti, prečo by sme nemohli dať "človiečika" za pomoc v takej časti, ako je zdravie? Zdravie je najhodnotejšie a jediné, čo si musíme ceniť, že máme. Tak navrhujem ešte viac "poľudštiť" našu Poradu, čo poviete?

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Vlastička, hovorí sa, že pekné dievča si môže dať na seba aj vrece, a pekná je aj v ňom. Ja mám podobný pocit pri Tvojich príspevkoch. Môžeš napísať aj vetu, že do obchodu dostali tovar, a mne to vháňa slzy do očí. Asi to je vyžarovaním "človeka" z Tvojich príspevkov.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    abel Pozri príspevok
    Vlastička, hovorí sa, že pekné dievča si môže dať na seba aj vrece, a pekná je aj v ňom. Ja mám podobný pocit pri Tvojich príspevkoch. Môžeš napísať aj vetu, že do obchodu dostali tovar, a mne to vháňa slzy do očí. Asi to je vyžarovaním "človeka" z Tvojich príspevkov.
    Elenka, ďakujem za toho "človeka". Len mi je ľúto, že moje príspevky rozosmutnievajú, voľakedy priateľom a rodine tiež vháňali slzy do očí, ale od smiechu, keď som mala náladu na žarty. Škoda, že sa to obrátilo...
    Ale, vari ešte nie je všetkým dňom koniec, však?!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.