Zavrieť

Porady

odvody SZČO

Keď preruším živnosť a na čas sa zamestnám (od 8-12/2014), ako je to s odvodmi?
Počas zamestnania mi bude platiť odvody zamestnávateľ, takže ja nemusím žiadne?
A ak potom (od 1.1.2015) budem znovu SZČO, z čoho sa mi rátajú odvody? Také ako mi vyšli teraz, teda z daňového priznania r.2013 ? Alebo ?
veronikasad aký príjem=tržby si mal za rok 2013 a 2014?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    1. áno
    2. áno
    ale nezabudni, že prerušiť resp pozastaviť je možné na min 6 mesiacov. môžeš zrušiť a nanovo otvoriť, ak chceš na kratšiu dobu.
    psps je v pozastavení a zrušení a nanovootvorení, nejaká výhoda - nevýhoda ?
    Katy a R len tá doba (ak chceš kratšiu) .. no a pri novej živnosti znova poplatok

    alohamercy je offline (nepripojený) alohamercy

    alohamercy
    Kedy bude mať SZČO nárok na nemocenské dávky, ak povinnosť platiť odvody do SP jej vznikla od júla t.r.?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R no keď ochorie a lekár vypíše DPN aj tu http://www.porada.sk/230394-marodka-...ml#post2578703
    alohamercy Len nerozumiem tomu.... znamená to, že keď lekár vystaví pn-ku, a SZČO je prvýkrát v poistení, tak má nárok na nemocenské od dňa, kedy vstupil do poistenia? Resp. Berie sa do úvahy nejaké rozhodujúce obdobie?
    Katy a R však máš všetko v zákone - a v tom linku . a len odo dňa, keď ho vypíše! a ešte dhy nesmie mať!
    alohamercy A co s tym obdobim 5 rokov, ako to mam chápať?
    Katy a R ??? - 5 rokov! .. len pre info - donedávna to bolo obdobie 10 rokov
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.