Zavrieť

Porady

Projekt za RD

Projektant uctuje si 240€ za podorys alebo skicu ako nazval on. Chceli sme si dat spravit projekt nakreslil som si podorys on to prekreslil a dal tam len rozmery miestnosti. Stym nas poslal na urad kde nas s tym poslali prec. Nezistil si vlastne ziadne podmienky vystavby v obci.

Nemame s nim nic spisanu ziadnu obiednavku ani nas na nic neupozornil ze si za navrh nieco uctuje.

Napisali sme mu ze projekt nechceceme realizovat a on urazeny nam poslal fakturu 240€ za skoro nic nakreslene a zda sa mi to trosku prilis za taketo nieco.

Ako sa branit proti fakture ako postupovat dakujem*
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    command je offline (nepripojený) command

    command
    Ak nie je zmluva tak nemoze byt ani faktura to aj ja mozem fakturovat niekomu kto mi napise mail alebo zavola kvoli nejakej rade. A akoze 240€ za skicu ja som dal za cely projekt (pripojka vody elektriny, plynu, nakresy domov podorysy statika a vsetko co patri k projektu) 1100€ a za projekt na rekonstrukciu kde bola riesena nova strecha nejake upravy na dome, nova elektricka pripojka a zdravotechnika tusim nejakych 380€. Popripade mu zavolajte ze vam projekt nepresiel a nemienite platit za nieco co nepreslo na stavebnom urade ze ak to prerobi tak aby to preslo ste ochotný za to aj zaplatit ale samozrejme na zmluvu a vsetko co k tomu patri.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    preco si mal projektant zistovat podmienky vystavby v obci, ked "nakreslil som si podorys on to prekreslil a dal tam len rozmery miestnosti" . ak nema objednavku ani zmluvu, tak bude najednoduchsie mu napisat aby vystavil fakturu na sumu aku si ochotny zaplatit

    p.mac je offline (nepripojený) p.mac

    človek, ktorý si sám tvorí svoj osud :o) alebo sa aspoň snažím ...viac p.mac
    ak nemate objednavku ani zmluvu tak Vas nevie ziadnym sposobom donutit k platbe, samozrejme vsetko je o dohode. cena beznej studia za RD je okolo 500 €, pre stav. povolenie od 2000 - 3000 €. samozrejme toto su nejake ceny bez blizsej specifikacie (len pre info pisem), samozrejem zalezi od kraja, mesta. 240 € z pohlada projektanta/architekta ak spravi podorys, situaciu, prip. pohlady nie je vela, ale mal Vas vopred informovat o jeho sposoboch platby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.