Zavrieť

Porady

Živnosť v Nemecku?

Moja otázka asi vyznie hlúpo, no predsa sa spýtam. Momentálne žijem s priateľom v Nemecku a chcela by som si otvoriť živnosť na reklamnú činnosť a pod. Budem však faktúrovať iba na Slovensko. No tiež mám obavy zo zdravotného poistenia v Nemecku. Keď sa mi niečo stane, radšej by som mala poisťovňu tu. Nevie niekto z Vás, aké sú podmienky otvorenia živnosti v Nemecku a či sa to vôbec takouto formou oplatí? Veľká vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Katka Tvoja otázka vôbec nevyznie hlúpo, ale musíš čítať
    je rozdiel či budeš pracovať na SVK živnostenský list, alebo nemecký - ja som z Tvojho príspevku pochopila, že chceš nemecký ŽL a na SVK platiť odvody na ZP
    v prípade, že to chceš vykonávať na SVK ŽL-musíš mať vybavenú PDA1 zo sociálnej poisťovne a splniť ich podmienky, aby si odvodovo mohla patriť pod SVK
    keď na nemecký ŽL
    zadaj do googlu
    založenie živnosti v Nemecku
    alebo http://www.een.sk/docs/NADSME_DE_Zalozenie_firmy.pdf
    vieš po nemecky predpokladám, keď tam žiješ pozisťuj si, nemyslím to v zlom,
    KatkaPaľkova Ďakujem krásne. Ja som sa zle vyjadrila. Vlastne ešte nemám živnosť, zvažujem, čo by bolo lepšie. Najradšej by som si otvorila živnosť tu v Nemecku, aj platby, všetko a fakturovala na Slovensko, ale keďže klientela bude iba slovenská (zatiaľ), tak uvažujem, či si radšej neotvoriť živnosť slovenskú. Vôbec som netušila, že sa dá otvoriť nemecká živnosť a platiť odvody na Slovensku. Je to najmä o poplatkoch a odvodoch, a teda čo je výhodnejšie. :-) Vážim si radu a link na potrebné info.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.