Zavrieť

Porady

Ako písať Peňažný deník ?

Vedel by mi niekto v skratke vysvetliť ako na Peňažný denník ? Kúpila som si vytlačenú verziu v papiernictve no niektoré veci nechápem - Čo presne znamená / čo mám vypísať do prvého riadka PREVEDENE na úplnej prvej strane ? Príjmy a výdavky z predchádzajúceho roka a resp. z každého predchádzajúceho mesiaca ak sa nejedná o prvú stranu denníka ?

Je niečo na čo by som si mala dávať pozor pri písaní denníka ? Respektíve časté chyby , ktoré sa robia pri vypisovaní ?



Poprosila by som aj nejakú dobrú dušičku , ktorá by my vysvetlila ako na spomínaný dokument v skratke ? :-)



Chcela by som sa Všetkým poďakovať za trpezlivosť a dobré rady :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ak začínaš viesť JU novovzniknutej firme, resp. živnostníkovi, tak do kolónky "Prevedené" nedávaš nič, to len ak prechádzaš z roka na rok, tak si prevádzaš konečné zostatky z min. roku.

    Je niečo na čo by som si mala dávať pozor pri písaní denníka ? Respektíve časté chyby , ktoré sa robia pri vypisovaní ?

    K tomu len toľko, že stále sa niečo nájde, na čo si treba dávať pozor. Ale každá firma, má svoje špecifiká, rôzne prípady, ktoré je potrebné riešiť. A keďže si dala málo info, ťažko je ti niečo radiť. Skús sa pýtať na konkrétne veci a radi poradíme.

    No nestačí len "písať" denník, k tomu je potrebná aj aspoň základná znalosť postupov účtovania, daňových zákonov. Píšem, že aspoň základná, pretože veľa sa dozvieš aj tu na porade, ale musíš mať aspoň "šajnu" o vedení (nie písaní) peňažného denníka.

    P.S. Z tvojej otázky mi to pripadá, akokeby si si chcela písať nejaký svoj denníček, a nie viesť účtovníctvo pre firmu.
    Peggynka Asi začína:
    http://www.porada.sk/t246965-aku-zml...ml#post2574087
    Obávam sa,že by si mala pre začiatok zaplatiť odborníčku,nie je to jednoduché.Ja si to sama tiež nerobím,za chyby sa platí a pokuty nedáš do nákladov.

    Ako písať Peňažný deník ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.