Zavrieť

Porady

Neuznali opatrovatelský prispevok

Dobrý deň. Dnes sme dostali s babkou list , ze neuznali opatrovatelsky prispevok, nakolko zaradili ju do skupini IV. Uz mesiace som s nou doma,lebo má problemi s platnickami a nechcu ju operaovat lebo je nad 80rokov a má problemi so srdieckom.tak musí byt niekto stale doma, aby sa o nu staral.podla UPSVaR to nieje vazne, ani ju neprisli pozriet. Dá sa este raz podat ziadost?
Naposledy upravil Dav : 15.07.14 at 07:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Pozri si túto prílohu, podľa ktorej sa posudzuje : http://www.upsvar.sk/buxus/docs//SSV...._448-2008.pdf
    Napíš odvolanie, že nesúhlasíš zo zaradením do skupiny IV. Dolož lek. správy: ortopéd ( platničky ), kardiológ, internistu ( ťažkosti s chôdzou ). Stupeň odkázanosti si vypočítaj podľa prílohy.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikaveronika dakujem. tak skusim odvolat ale to zname ze to ide na sud? lebo babku nechce sa mi tahat nikam
    Chobot Neviem o tom, že by sa opatrovateľský príspevok dal dosiahnuť súdnou cestou. Jedine UPSVaR je kompetentný rozhodnúť o pridelení OP.

    Dá sa odvolať, aj znovu podať žiadosť, ak nastali nejaké zmeny v zdravotnom stave. Treba riadne doložiť všetky lekárske správy.

    Posudkový lekár nechodí za opatrovanou osobou osobne (ani pozrieť ani vyšetriť). On má dostať k dispozícii všetky relevantné lekárske správy, na základe ktorých rozhodne.
    veronikaveronika dakujem
      zbaliť

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Opatrovatelsky prispevok nie je narokovatelna davka. Ak s rozhodnutim nesuhlasis, mozes podat odvolanie voci rozhodnutiu posudkoveho lekara UPSVaR prostrednictvom prislusneho UPSVaR nadriadenemu organu statnej spravy.
    veronikaveronika tak urcite este nieco vymyslime, pôjdeme zase k lekarovi alebo ja neviem, sak uz mesiace som s nou doma, nemala som ziadny prijem, a nadalej potrebuje pomoc a len tak nemôzem zostat s nou doma, z coho budeme zit? tak dufam neako to vyriesime.dakujem za pomoc

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    v prvom rade si pozri tú prílohu zákona 448 - podľa ktorej sa posudzuje odkázanosť ( stupne)
    No a keď sa budeš odvolávať - tak treba ozaj dobre zdôvodniť odkázanosť - že teda IV stupeň nie! Oni si možno vyžiadajú ďalšiu dokumentáciu od odb. lekára - pozor na termíny.

    môžeš aj znovu podať - napr že došlo k zhoršeniu zdravotného stavu.
    Z počutia ozaj mám dojem, že na prvýkrát zamietajú všetko (samozrejme o uznaných sa toľko nehovorí).
    kamarátke tiež zamietli - aj opakovane dala - ale už nakoniec nebolo treba
    kopretinka 15.07.14 06:39 priradil do Porady
    kopretinka 15.07.14 06:39 priradil do Porady
    kopretinka 15.07.14 06:39 odstránil(a) z Porady

    Neuznali opatrovatelský prispevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.