Zavrieť

Porady

Faktúra na tovar + služba a jej úhrada príjmovým pokladničným dokladom.

Dobrý deň, mám FA na ktorej je tovar (čistiace prostriedky cca 120 euro ) + služba QUICKTEST asi za nejaké 2 eurá. Dodávateľ mi dal ako doklad o úhrade iba PPD nie blok z ERP? Ak je na FA aj služba s tovarom stačí PPD? Lebo dodávateľ mi tvrdí, že áno ale nie som o to presvedčená...Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...ak by dodávateľ tými čistiacimi prostriedkami rovno poupratoval - teda by ich použil pri upratovaní, vtedy by sa nejednalo o predaj tovaru a nemusela by byť úhrada cez erp. Obdobne - okná - ak samotné, tak cez erp, ak je to dodanie okien s montážou, tak nemusí byť erp...
    kuravesele aha ďakujem už chápem...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Dodávateľ predal tovar , tak musí vydať blok z ERP .Nakoľko máte FA , tak cez ERP mal zaevidovať tržbu ako úhrada pohľadávky a tento doklad priložiť k faktúre .To je doklad pre Vás o úhrade Fa za tovar a nie PPD .
    kuravesele čiže to, že on si tam dáva "službu" k tomu tovaru a potom zákazníkom tvrdí, že na základe tej služby nemusí vyhotoviť doklad z ERP nie je v poriadku? Mám to tak chápať? Aby som to vedela povedať aj vedeniu...

    Faktúra na tovar + služba a jej úhrada príjmovým pokladničným dokladom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.