Zavrieť

Porady

Nevyužitie bezplatného stravovania na zahraničnej pracovnej ceste

Na zahraničnej pracovnej ceste boli poskytnuté bezplatné raňajky v rámci ubytovacích služieb a tiež obed počas mítingu, čo je zrejmé z pozvánky. Zamestnanec tvrdí, že bezplatné stravovanie nevyužil, pretože má alergiu na niektoré potraviny. Ako postupovať v takomto prípade pri vyúčtovaní zahraničnej pracovnej cesty? Stačí vyhlásenie zamestnanca že tieto služby nevyužil?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Magma zatiaľ len zisťujem, či sa niekto s týmto stretol

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak ma alergiu tak to vedel uz pred cestou, mal sa informovat vopred a pripadne si objednat stravu podla svojich obmedzeni od usporiadatela este pred cestou - ak bolo stravovanie formou svedskych stolov, podla mna je vzdy mozne si vybrat jedlo, ktore vyhovuje mojim zdravotnym obmedzeniam.

    V zakone je sice
    (8) Zamestnávateľ stravné nekráti spôsobom ustanoveným v odsekoch 6 a 7, ak zamestnanec nemohol využiť zabezpečené jedlo alebo poskytnuté raňajky z dôvodov, ktoré nezavinil.
    ale toto sa podla mna v tomto pripade neda pouzit.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    To, že má alergiu tvrdí len on, alebo má na to bumážku od gastrolekára alebo alergológa? Ak to tvrdí len on, tak by som mu to neuznal. Je to jeho vec. Ak má doklad, tak ten obed by som uznal. Raňajky asi nie, lebo na raňajky neverím, že by si niečo z ponuky nevybral.

    Skôr si myslím, že ide o Olda Šetrného, ktorému ide o peniaze - stravné.

    Nevyužitie bezplatného stravovania na zahraničnej pracovnej ceste

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.