Zavrieť

Porady

Akým kurzom vkladám do pokladne z banky vybraté valuty?

Dobrý deň, táto diskusia je trochu "staršia", chcela by som sa teraz aktuálne spýtať:
Vyberali sme z banky forinty (na výpise bol prepočet na €, tie som zaúčtovala na 261ku), ktoré sme následne vložili do pokladne (ako sme boli usmernení, prepočítaným kurzom z NBS z predchádzajúceho dňa) - a tu mi tým pádom na 261ke vzniká kurzový rozdiel. Viac € sme vybrali z banky ako vložili do pokladne. Boli sme usmernení nesprávne a malo sa to vložiť do pokladne takým kurzom ako sme vybrali z banky, alebo usmernenie bolo správne a musím zaúčtovať kurz.rozdiel. Tu asi pôjde o stratu, že?
Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Žiaden KR, peniaze vložíš kurzom akým si ich nakúpila.
    Chrusťa pozri si §24 zákona o účtovníctve
    3) Na ocenenie prírastku cudzej meny nakúpenej za menu euro, okrem ocenenia podľa odseku 4, sa použije kurz, za ktorý bola táto cudzia mena nakúpená, alebo referenčný kurz v deň uzavretia obchodu. Na ocenenie prírastku cudzej meny v mene euro nakúpenej za inú cudziu menu, okrem ocenenia podľa odseku 4, sa použije hodnota inej cudzej meny v eurách alebo sa na ocenenie prírastku cudzej meny v eurách použije referenčný kurz v deň uzavretia obchodu
    metóda oceňovania by mala byť upravená v internej smrenici
    gabca888 veľmi pekne Vám - všetkým trom - ďakujem za odpoveď

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Súhlasím s Tweety..... na konci roka prepočítaš zostatok v pokladni kurzom k 31.12.

    Akým kurzom vkladám do pokladne z banky vybraté valuty?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.