Zavrieť

Porady

ako urobit správne plan zmien?

cauko. Potrebujem poradit sediackym rozumom s §93 zakonnika prace. ked robim rozvrh zmien a chcem dodrzat odpocinok, ako na to? Paragraf mam nacitany, aj mu rozumiem, lenze je to iba o tom, ze ako by to malo byt, ale realne, ako to dodrzat?
Jedna sa o predajne potravin, kde je otvorene kazdy den, vratane vikendov a pracuje sa na de zmeny.
ods.1 tohto paragrafu nedodrzime, lebo zamestnanec robi kazdy druhy vikend...cize nic
ods 2- poskytnut 2 dni v tyzdni- to by sa aj dalo, ale kedze robia jedna parta rano a jedna poobede, tak by som musel vsetkym dat volno, co nevykryjem...
ods 3 opät neviem splnit, sice uz len 24 hodin + do 8.mesiacov, ale zas neviem dat vsetkym nedelu volnu... to este skor ods 2 je schodnejsi
ods 4- aby mal volno 35 hodin a to bud cast v sobotu, alebo cast v pondelok, ale nedela urcite... opat nezrealizovatelne

ods 5- ten sa mi pozdava najviac v tejto situacii, lebo ked zamestnanec robi kazdy druhy vikend, tak jeden vikend pokryjem volnom v nedelu a mal by som mu do dvoch tyzdnov dat este volno za predchadzajuci tyzden a teda to ma tu sobotu... cize je to v poriadku?
MOze zamestnanec robit 12 dni po sebe a potom dostane volno hned sobota a nedela?

Mozem si vybrat, ktory odstavec uplatnim, alebo to je viazane na to, ze AK-TAK? Nieze si zvolim ods 5 a inspektorat prace mi povie, ze som to teoreticky vedel aj podla ods.2 a teda som to urobil zle....

Je nejake zlate pravidlo, ktorym by to vyslo? Dostal som typy, ze 5 dni robi a 2 dni volna + 4dni robi a 1 den volna. Dalsi mi dal typ, ze 6 dni robi a 2 dni volna... vraj to sadne, ale nejde to tak- to pouzivaju velke retazce, ale tam je viac zamestnancov a hlavne asi maju zmenu, ktora ma volno, resp. milion brigadnikov.

Tiez som uvazoval nad alternativou, ze zamestnanec skonci v piatok po 2 tyzdnoch o 13:00 a volno ma az do pondelka na poobednu zmenu najskor o 11:00 a tak odsiahne 70 hodin volna a teda splnim od 4 preciznejsie?

Prosim poradte nejaky trik, ako to robit lahko, bez toho, aby som to musel nejak velmo prekombinovavat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    ako urobit správne plan zmien?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.