Zavrieť

Porady

Ako zrušiť zapísanie ťarchy v katastri na liste vlastníctva

Ahojte, omylom mi zapísali na liste vlastníctva ťarchu (exekučné rozhodnutie) Na liste vlastníctva je nás 75 spoluvlastníkov. Zistil som, že jeden z vlastníkov neplatil pôžičku a spoločnosť podstúpila pohľadávku exekučnej spoločnosti. Nebankovka síce potvrdila, že ja u nich nemám žiadnu pohľadávku, ale exekučný úrad sa mi neozýva. Ako mám postupovať ?
luja5 Máš overené, že sa nepomýlil kataster? Je to trochu zvláštne, ak predpokladám, že Ty a onen dlžník máte rôzne meno, priezvisko, bydlisko...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    si si istá, že je to čisto na Tvojom LV? Pri bytových domoch sa ťarchy píšu v súpise na konci s príslušným číslom bytu. Ja som mala taktiež na LV cudziu ťarchu a trvala som na katastri na výmaze a správnom priradení.
    luja5 Presne toto som mala aj ja na mysli svojou doplňujúcou otázkou. Tiež poznám prípad s posunutím riadkov pri zápise na katastri pri veľkom počte spoluvlastníkov parciel zapísaných na jednom LV.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona ty to uz neprehanas??? Co prispevok to reklama :-(
    clen a co som to mal cele odpisat? co je zle na uzitocnych linkoch? ze niekomu pomozu? Ak sa ti nieco na tom linku zda nevhodne, tak to napis a nezdrbavaj ostatnych za to ze odkazuju na nieco uzitocne.
    arizona Tie vulgarne vyroky si pouzivaj doma, nie na Porade...Ako moderator mam pravo upozornit clenov na porusovanie pravidiel Porady:
    Zákaz reklamy
    V odpovediach, komentároch a príspevkoch v debatách neuvádzam odkazy na produkty, služby a firmy s cieľom robiť takto reklamu.
    Odkazovanie na môj obsah s cieľom linkbuidlingu je na Porade zakázané a považované za spam. Ak budeme považovať Váš link za spam a lingbuilding, doména sa dostane na blacklist a automaticky budú blokované všetky odkazy na takúto doménu.
    Odporúčanie produktov, služieb, firiem, stránok, textov na ktoré mám presonálne prepojenie (či už sú moje vlastné alebo zámerne podporujem niekoho) je zakázané a považované za spam.
    http://www.porada.sk/etiketa-porady
      zbaliť

    Ako zrušiť zapísanie ťarchy v katastri na liste vlastníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.