Zavrieť

Porady

Hrdzavý plot

Nevie mi niekto poradiť, ako očistiť a zrenovovať kovový plot, ktorý nebol renovovaný veľa rokov, je na ňom hrdzavá, olupujúca sa farba. (Nejaký odstraňovač hrdze a zaroveň starého náteru alebo niečo podobné existuje? ). Vopred vďaka za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Je to pletivo alebo kovové diely? Dobre popozerať,či sa ešte oplatí investovať do špinavej práce a farby alebo kúpiť nové pletivo.Ak sú to kovové dielce,tak ťa čaká napr.: obrúsenie - penetračná farba základná - farba polyuretánová základná - polyuretánová farba na kov vrchná s tvrdidlom + riedidlo.
    Naposledy upravil Peggynka : 20.07.14 at 09:07

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Je viacero možností .

    - Klasika , drôtená kefa .
    - Kotúč na báze drôtenej kefy ,vložený do vŕtačky .
    - Brúsne ( hrubé ) kotúče do flexi brúsky

    Ten odstraňovač je skôr na iné účely , ale dá sa tiež . Len pri tom plote bude veľká spotreba , lebo bude tiecť dole .
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sosak Pri rotačnej kefe pozor na oči, odletujú polámané drôty, treba chrániť oči.
    buchač ...jj ...bezpečnosť je tiež potrebná .

    Aj montérky sa hodia a nie iba kraťasy a tričko .
    Podumal ny som aj nad respirátorom ...podľa potreby , že aký prach bude .
    lujza.j fuj nechcela by som to robiť...ešte ked je to nejaký hustý vzor...
    vlado 33 buchač, zabudol si na opaľovanie. 10kg plynová bomba+ horák na lepenie ipy. Pekne opáliš farbu a kartáčom iba pohladkáš. Ide to rýchlo, nedávno som to robil u seba. Jasné, že pletivo opaľovať nebudeš, prerobil by si na plyne. Poznámka : zo starého už nové nevyčaruješ.
      zbaliť

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    Použiť odstraňovač. A drôtenou kefou oškrabať, čo sa dá. Je to babračka, ale čo sa dá robiť ?!

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    za takýto starý plot v kovošrote niečo môžeš zinkasovať ak ho privezieš a fakt si môžeš kúpiť už rovno nový, ušetríš si námahu a investovanie do farieb

    Hanka J. je offline (nepripojený) Hanka J.

    Hanka J.
    My sme doma plot vymenili na novo. Pokiaľ stĺpiky už sú "vyžraně" hrdzou a tvoria sa diery, tak nemá cenu riešiť renováciu. Ak máš len na povrchu hrdzu, tak ako tu padlo stačí oceľový kartáč alebo lepší šmirgel a následne natrieť anikoróznym náterom.
    Ja som to robil podla tohoto. Je tam celý postup a ešte prikladám modely patiny.
    http://lepsiebyvanie.centrum.sk/renovujeme/221353
    Naposledy upravil arizona : 29.03.15 at 11:45 Dôvod: vymazanie reklamy
    buchač ..a zas sa realizuješ ???

    Si trápny s tým svojim "koniarom"...
    Chobot Ešte jednu reklamu na toho koniara a vyrazím ťa z porady rovnako ako ten tvoj fake profil Barovej!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.