Zavrieť

Porady

Živý plot

Neviete poradit aku drevinu celorocne zelenu, rychlorastucu a mrazuvzdornu je mozne pozit pre zalozenie ziveho plota?
Usporiadat
MIJA MIJA

MIJA je offline (nepripojený) MIJA

Napríklad vtáčí zob = buxus vždyzelený.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Magduš Magduš

Magduš je offline (nepripojený) Magduš

Ahoj, ja mám vyskúšanú tuju východnú pri chalupe, rýchlo rastie a dá sa tiež pekne formovať, buxus je pomalšieho rastu.
0 0
hribopierre hribopierre

hribopierre je offline (nepripojený) hribopierre

Ja by som nasadil Cupersocyparis leylandii.

Naposledy upravil Richard : 06.04.07 at 11:21
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Magduš Pozri príspevok
Ahoj, ja mám vyskúšanú tuju východnú pri chalupe, rýchlo rastie a dá sa tiež pekne formovať, buxus je pomalšieho rastu.
Tiež sa pripájam k tomuto názoru. Máme tiež okolo domu tuju východnú, je nenáročná, rýchlo rastie, pekne sa formuje. taktiež môžeš použiť tuju západnú.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Mám dojem, že vtačí zob je opadavý krík. Máme ho na záhrade. Rastie veľmi
rýchlo, ale v zime opadáva. Buxus je vždyzelený krík, ktorý rastie pomaly a dá
sa veľmi pekne tvarovať
0 0
orazel orazel

orazel je offline (nepripojený) orazel

bulnova Pozri príspevok
Mám dojem, že vtačí zob je opadavý krík. Máme ho na záhrade. Rastie veľmi
rýchlo, ale v zime opadáva. Buxus je vždyzelený krík, ktorý rastie pomaly a dá
sa veľmi pekne tvarovať
Súhlasím, buxus je krušpán vždyzelený, pekná krovina s tvrdými listami, ale ako si už spomenula, pomalšie rastie, ale je dobrý.
Ale je aj vždyzelený, resp. máloopadavý druh vtáčieho zobu - Vtáčí zob vajcovitolistý - je aj v ponuke internetových obchodov
Naposledy upravil orazel : 04.04.07 at 06:12 Dôvod: doplnenie informácií
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Živý plot sa dá urobiť prakticky zo všetkého. Videl som krásne živé ploty aj t obyčajného smreka, veľmi pekný je aj zo sliviek, priam nádherný je z vavrinca /len neviem či u nás by rástol/ ba i z bukových sadeníc /listy zhnednú a na zimu neopadajú/. Záleži na tom ako dlho ho chceš pestovať, podľa rýchlosti rastu drevin. Dôležitá je starostlivosť a jeho pravidelné strihanie. Myslím, že u nás sa najlepšie osvedčil Vtačí zob, ja som si niečo podobné /natrhané vetvičky/ priniesol z Holandska a už som toho namnožil pre niekoľko susedov, je opadavý i neopadavý, ale tie neopadnuté lístky na jar aj tak odpadnú. Pre nás je asi lepší opadavý lebo sneh ho tak v zime nezničí. Ale plne súhlasím s mojimi predchodcami, že jeden z najkrajších je z tuje, ale aj to vyžaduje veľkú starostlivosť, aby nám niektorá nevyschla a potom nám zostane "diera v plote".
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Na časti záhrady nám plot tvorí smrek. Sadili sme ho cca 50cm od seba. Sem - tam sa vyskytne strieborný smrek. V jeseni a jari ho po stranách strihám. Po 6-tich rokoch je úžasný.
0 0
luluhaha luluhaha

luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

bulnova Pozri príspevok
Mám dojem, že vtačí zob je opadavý krík. Máme ho na záhrade. Rastie veľmi
rýchlo, ale v zime opadáva. Buxus je vždyzelený krík, ktorý rastie pomaly a dá
sa veľmi pekne tvarovať


Sú dva druhy vtáčieho zobu - jeden je opadavý a druhý nie, kupovali sme ho teraz do záhradky tak som múdra..
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

bulnova Pozri príspevok
Na časti záhrady nám plot tvorí smrek. Sadili sme ho cca 50cm od seba. Sem - tam sa vyskytne strieborný smrek. V jeseni a jari ho po stranách strihám. Po 6-tich rokoch je úžasný.


A kde ste kupovali smreky? Pocula som, ze najlepsie zo severneho Slovenska alebo z Polska, ze tam maju kvalitne druhy stromcekov.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Môj brat mi ich doniesol z Tatier z vojenských lesov - majú tam škôlku na ich
pestovanie. Sú naozaj kvalitné sadenice a bez problémov sa ujali - ani som nemusela zavlažovať.
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Stromčeky si môžeš doniesť z lesa z tzv. "náletu", tzn. ktoré sa nasiali same, tie sa najlepšie ujmu a na jednom mieste ich je stovky a je z čoho si vybrať.
0 0
shoko shoko

shoko je offline (nepripojený) shoko

Skus Thuju occ. Smaragd,alebo spominany Cupressocyparis-len ten ma velke prirastky,aj meter za rok.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

S ihličnatých doporučím ako živý plot z Tysu, ktorý je pomerne nenáročný rastie vo všetkých polohách aj nadmorských výškach zvládne aj slnko aj zatienenie. Veľa ľudí nevie že pekné červené ozdobné plody tysu sú jedlé, len kvôstky je treba vyplúvať...
Ďalšou možnosťou ktorú uprednostňujem pred Pyracantou je Berberis. Je to krík dorastajúci asi do dvoch metrov, veľmi dobre znáša stihanie a tvarovanie. Krásne obrastá. Je nenáročný a rastie všade. Mám dva stálozelené druhy, jeden z nich veľmi tŕnitý, druhý s väčšími tiež stálozelenými listami bez tŕňov. Oba považujem za to najlepšie nielen kvalitou ale aj cenou. Navyše sú ozdobné nielen kvetom a listom ale podobne ako pyracanta tiež červenými bobulkami ktoré sú tiež ako bonus jedlé, takže nemusíme sa báť, že malé deti ochutnajú. Naopak obsahujú veľa vytamínov a v azii ich vyhľadávajú a odšťavujú či komkotujú s cukrom ako ľahôdku, iste ak ich necháte bez zberu skrášľujú pomerne veľkými bobulami jesennú farebnú záhradu až pokiaľ ich vtáci neozobú...
Všetky tieto rastliny sú zaujímavé najmä tým, že sa dajú pestovať v živých plotoch pravideľne prísne tvarovaných aj v plotoch o ktoré necháme rásť volnejšie bez častého strihania.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
dá sa hlohyňa namnožiť odrezkami alebo potápaním?
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Iste je to možné, lepšie teraz už rezky za zelena a stimulátor, nie je to úplne jednoduché, ide to ťažšie a rast je spočiatku hodne pomalý. Semenáče majú však väčšiu vitalitu a bujnejší rast.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
bettylou Pozri príspevok
dá sa hlohyňa namnožiť odrezkami alebo potápaním?
Dajú sa, ale hlohyňa je dosť citlivá na presádzanie. V škôlkach ju pestujú väčšinou trvale v kontajneroch. Zo semena neradím. Menšie rastliny nie sú drahé, odporúčam kúpiť.
0 0
zolle zolle

zolle je offline (nepripojený) zolle

http://www.stromceky-lovasz.sk/ ...viac
Ja mám hlohyňu šarlatovu tiež, rastie pekne , ale aj dráč julianin je vždyzelený, dalej klasika ako vtáčí zob aleb tuje. ale buxus.. rastie velmi pomaly a tis je krásny.. ale mám momentalne len male jedince.. tak nemám este tolko skuseností. smerky su pekne ale zo zaciatku nárocne a ťažko sa dostavaju do formy. to co nieje vždyzelené ale v zime je pekne je tamariška ktorá je pôsobivá aj v zime a na jar je krásne ružová a brest turkestanská ktorá vytvára krásny hustý porast a preto má svoje čaro aj ked je bez listov.
Naposledy upravil arizona : 29.01.11 at 12:22 Dôvod: Nedovelena samo-reklama
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Tak sa mi zdá,že toto fórum už nie je porada.sk ale www.predamti.sk
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Možem v tomto období presádzať buxus?Akú zeminu použiť ku koreňom?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať