Zavrieť

Porady

Povinné odvody do SP

Keď zapisujem do Knihy záväzkov povinné odvody so Soc. a Zdrav.poisťovne, neviem na základe akého dokladu mám tieto záväzky zapísať. Pracujem v programe Alfa a pri zapisovaní týchto záväzkov si pýta číslo dokladu. Poraďte mi. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    V JU nezapisujem odvody, až na konci roka zapíšem, ale nie do knihy závazkov, ale do ostatných zaväzkov. Pracujem aj na inom programe. V alfe sa to nedá, tam iba na konci roka zapíšem do knihy záväzkov.

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    No to som v šoku, ja som to do záväzkov nedávala.Zaúčtovala som do PD a keď bol dlh, čo mal jeden,dala som to do výkazu o majetku a záväzkoch.A ten dlh na inter.doklad.Dúfam,že to stačí.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Já zapisujem povinné odvody v alfe do záväzkov a tam kde si pýta číslo DD nepíšem nič .

    ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

    ajula1
    ja to tiež nedávam do záväzkov každý mesiac zaplatím šekom a účtujem to len v PD:....

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Ja to tiež nedávam do záväzkov, zaplatím cez účet a účtujem. A tiež som to neuvádzala ani do výkazu o záväzkoch a príjmoch. Dúfam, že to nebude zle. Týka sa to odvodov, ktoré som platila v januári nadch.roku za december predošlého roku. Toto som tam neuvádzala ako záväzok.

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    MartaP
    Keď zapisujem do Knihy záväzkov povinné odvody so Soc. a Zdrav.poisťovne, neviem na základe akého dokladu mám tieto záväzky zapísať. Pracujem v programe Alfa a pri zapisovaní týchto záväzkov si pýta číslo dokladu. Poraďte mi. Vďaka.
    Ja pri zápise do knihy záväzkov v programe Alfa dávam
    iba interné číslo / napr. SP 01/2005 / a do daň. dokladu
    neuvádzam nič.

    Povinné odvody do SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.