Zavrieť

Porady

Aké má byť znenie ZL pri likvidácii spoločnosti?

Dobrý deň, chcel by som ukončiť nečinnú sro likvidáciou, som jediný spoločník, neplatca DPH, bez nevysporiadaných záväzkov a pohľadávok. Pri vstupe sro do likvidácie treba na Obchodný register poslať Rozhodnutie jediného spoločníka, Vyplnený formulár na zmenu údajov o sro v Or, doklad o zaplatení sp, alebo kolky a úplné znenie zakladateľskej listiny, kde je obchodné meno doplnené o výraz "v likvidácii". Viete mi niekto poradiť, čo presne by malo byť uvedené v zakladateľskej listine pri vstupe sro do likvidácie? Je to rovnaké znenie ako zl pri založení spoločnosti, iba obchodné meno sa doplní o tú likvidáciu?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno - ZL bude tá istá, len zmeníš meno, prípadne doplníš, že ide o úplné znenie zo dňa......
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlado_11 Ďakujem. A má tam byť uvedený pôvodný dátum podpisu, ako pri zakladaní sro, alebo aktuálny ku dňu rozhodnutia o zrušení sro?
    KEJKA Ja pisem ze ide o uplne znenie zo dňa 11.11.20.. A sice den konania VZ
    vlado_11 Ďakujem, KEJKA. A nemala by byť v tej ZL nejaká zmienka o osobe likvidátora? V pôvodnom znení ZL sa uvádzajú iba spoločník a konateľ. A ako presne má vyzerať ten upravený názov s dodatkom "v likvidácii"? Písmená "s.r.o." sú až na konci? Napr: "POVODNYNAZOVFIRMY v likvidácii s.r.o." ? Alebo "POVODNYNAZOVFIRMY s.r.o. v likvidácii" ?
    misoft POVODNYNAZOVFIRMY, s.r.o. - v likvidácii. To slovné spojenie "v likvidácii" označuje spoločnosť, ktorá sa likviduje.
    vlado_11 Ďakujem, a ako je to s tým likvidátorom? Nemusí byť pri likvidácii v znení zakladateľskej listiny vymenovaný aj likvidátor ( a uvedený jeho podpisový vzor)?
      zbaliť

    Aké má byť znenie ZL pri likvidácii spoločnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.