Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z Číny aký paragraf pri vstupe a výstupe pomôžte niekto

Dobrý deň potrebujem pomôcť pri nasledovnej problematike. Slovenská spoločnosť platiteľ DPH si objednala tovar z Číny, tovar bol cez logistickú spoločnosť preclený v Hamburgu a následne bol prevezený našemu odberateĺovi do Maďarskej republiky. Tovar na Slovensko neprišiel. Pýtala som si metodické usmernenie z DÚ, kde mi napísali, že nakoľko tovar neprišiel na Slovensko, ale išiel priamo k Maďarskému odberateľovi, máme povinnosť registrácie v MR. Klient sa so mnou následne háda, že iné spoločnosti takto predávajú tovar už roky, mali kontroly a všetko je v poriadku.
Daňová poradkyňa mi vravela, že Slovenská firma si mala vyžiadať IČDPH v Nemecku a tam si vysporiadať dane. Každý tvrdí niečo iné a ja teraz neviem čo mám robiť.
Máte s tým niekto skúsenosť ?
Podľa mňa v niektorom štáte EÚ treba vykázať DPH na vstupe
§ 17 zákona o DPH pojednáva len miesto nadobudnutia v EU, § 18 odst. 2 pojednáva o mieste dovozu tovaru a s toho mi vyplýva, že ak sa tovar vyskladní v MR tam by sa mala aj vysporiadať daňová povinnosť daň na vstupe - výstupe = 0 DPH.
Ale kliemt mi tvrdil, že DPH treba vysporiadať v SR a predaj tovaru do Maďarska §43 oslobodenie od dane,
Máte s tým niekto skúsenosť ?
Naposledy upravil ivetaf : 22.07.14 at 15:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    fiškálne preclenie, popozeraj info aj tu napr. http://www.danovecentrum.sk/clanok-k...hranicia-1.htm ale aj inde . Je to troška zložitejšia problematika, treba obchodný prípad rozobrať do poslednej nitky, ako sa hovorí. škoda, že sa pýtaš pred q.dphčkami a tým súvisiacim náporom, poštuduj, príp. doplň otázku

    Dovoz tovaru z Číny aký paragraf pri vstupe a výstupe pomôžte niekto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.