Zavrieť

Porady

exekúcia z DoVP

Prosím, vie mi niekto poradiť, či môžem urobiť exekučné zrážky aj z DoVP?
Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Myslím si, že áno. Je to taktiež príjem. Ale ja sa nepovažujem za odborníka, preto by som si rada prečítala názory skúsenejších.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    No mne sa to veľmi nezdá , nie som mzdárka , ale ...zaujímalo by ma či ste dostali exekučný príkaz na DoVP , čo by som sa veľmi čudovala. Podľa mňa to nie je HPP a ako môže vedieť exekútor , že povinný občas niekde pracuje , alebo pracoval na DoVP .

    To je len moja úvaha , priznám sa však , že som sa s tým ešte nestretla , jedine v trvalom pracovnom pomere .

    filka je offline (nepripojený) filka

    filka
    Podľa mňa treba vychádzať najmä z pojmu mzda-čo všetko spadá pod tento pojem.Podľa §118 ods.2 tam nie je vylúčený ani príjem z dohôd o VP...Pri širšom výklade tohto ustanovenia,pod mzdu môže kľudne spadať aj odmena podľa DoVP.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Z ustanovenia § 89 zák. č. 233/1995 Z.z. exekučného poriadku vyplýva, že ustanovenia o exekúcii zrážkami zo mzdy sa použijú aj na exekúciu zrážkami z odmeny vyplývajúcej z dohody o vykonaní práce ...
    Podľa uvedeného, že aj odmena z DoVP podieha exekúcii.

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Mala som taký prípad u podnikateľa a konzultovala som to od daňového úradu až po okresný súd. Potvrdili mi že exekučné zrážky je možné vykonať aj z DoVP. Takže súhlasím s Kvet.

    Dema je offline (nepripojený) Dema

    Dema
    Teraz mi prišiel exekučný príkaz na zamestnanca, ktorý je u nás zamestnaný na DoVP od augusta 2006. Mohli by ste mi prosím poradiť, či pri zrážkach postupovať ako pri klasickej mzde, alebo sa mu môže strhnúť napríklad aj celá odmena ?

    Ďakujem

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    My máme taký prípad, dostali sme exekučný príkaz na dohodárku. Zrážame jej z čistého príjmu 1/3.

    Dema je offline (nepripojený) Dema

    Dema
    Palino
    My máme taký prípad, dostali sme exekučný príkaz na dohodárku. Zrážame jej z čistého príjmu 1/3.
    Díky, ešte som sa chcela spýtať či platia pri výpočte zrážky z Do VP, rovnaké postupy ako pri klasickej mzde.

    calgary je offline (nepripojený) calgary

    calgary
    Ahojte vie niekto zareagovať na posledný príspevok v tejto trošku staršej téme??
    Aj mňa by zaujímalo, či pri uplatňovaní exekučného príkazu na "dohodára" mám postupovať ako pri "normálnej" mzde, alebo by bolo teoreticky možné zraziť celú sumu?
    Uvedený zamestnanec na DoVP totiž v primere zarobí mesačne 2000 Sk a pri postupe podľa Vyhlášky 268/2006 mi na 2/3zrážky pre ÚPSVaR akosi neostáva... Čo s tým?
    Ďakujem.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Pri zrážky z dohody sa postupuje ronako ako pri zrážke v pracvonom pomere. Ak z dôvodu nízkeho príjmu nie je možné zrážku vykonať, treba to oznámiť exekútorovi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.