Zavrieť

Porady

nesprávne prihlásenie do Sociálnej poistovni

Dobrý deň mám prosbu, SZČO sa pri vzniku teda dajme tomu v roku 2008 pri začatí podnikania prihlásila do SP, kedže nemala povinnosť platiť povinné poistenie ako dobrovolný plátca, platila si dobrovoľné poistné z minimálneho vymeriavacieho základu. V nasledujúcich rokoch mylne toto dobrovoľné poistenie nezrušila a neprihlásila sa ako povinný plátca od nasledujúceho júla po prekročení limitu príjmu a v dobrej viere platila vždy správnu výšku ako keby bola povinný platiteľ odvodov. Teraz po niekoľkých rokoch sa ozval exekútor a žiada od nej príspevky na povinné poistenie ako SZČO. Existuje spôsob ako s tejto šlamastiky von. ??? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak sa neodhlásila ako dobrovoľne poistená - tak jedine zaplatiť.
    Je to bohužiaľ lej chyba.
    len ako malá útecha ... výjde jej lepší OMB pre výpočet dôchodku ..

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    Súhlasím s Mila123. Okrem neplatenia povinného poistenia vlastne porušila ešte aj povinnosť prihlásiť sa na povinné poistenie - aj za to môže byť pokuta. Nemilá situácia. Keď už má exekútora, nedá sa ani splátkový kalendár dohodnúť.
    datacon Presne tak som to uzavrel, iné riešenie nie je... napadlo ma jedno ale to je poťahané za uši ... ďakujem za utvrdenie sa v názore.

    nesprávne prihlásenie do Sociálnej poistovni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.