Zavrieť

Porady

dôchodkyňa a odvody

prosím Vás mám pracovníčku, ktorá je narodená 9/1955, podala si žiadosť na dôchodok mala ho mať schválený k marcu 2014, ale zatiaľ mi neposlala ani rozhodnutie, nič, poslala som výkazy do sp,zp a napísali mi,že treba poslať opravný nakoľko odvody sa znižujú keď dosiahne dôchodkový vek?? nemám skúsenosť s dôchodcami. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Možno že ti len zabudla dať rozhodnutie. Ak ťa SP žiada o opravný výkaz, zrejme už má schválený dôchodok. Treba sa opýtať zamestnankyne. Ak dosiahne dôchodkový vek, ale nepožiada o dôchodok a pracuje ďalej, nemá nárok na znížené odvody, odvádzajú sa ako doteraz.

    Podaním žiadosti o priznanie starobného dôchodku na príslušnú pobočku Sociálnej poisťovne nie je splnená podmienka priznania starobného dôchodku. Zamestnávateľ je povinný platiť poistné za seba aj za zamestnanca v nezmenenej výške až do rozhodnutia Sociálnej poisťovne o priznaní starobného dôchodku k určitému dátumu. Ak zamestnanec požiada o priznanie starobného dôchodku v marci 2014, nie je týmto splnená podmienka neplatenia invalidného poistenia a poistenia v nezamestnanosti. Táto je splnená až na základe doručenia rozhodnutia Sociálnej poisťovne (ústredia) o priznaní starobného dôchodku samotnému zamestnancovi. Skutočnosť zamestnanec nepreukazuje kópiou žiadosti o dôchodok. Kópiu žiadosti o dôchodok Sociálna poisťovňa pri požiadaní o dôchodok zamestnancovi nevydá.
    Naposledy upravil mondes : 23.07.14 at 22:00
    yvica áno žiada ma sp o opravný výkaz a pani mi napísala, že automaticky sa odvody znižujú keď dosiahne dôchodkový vek. budem mať nejaké potvrdenie alebo na základe čoho mám znížiť odvody?
    mondes Podľa mňa by si mala mať v ruke rozhodnutie z SP, ak ho nemáš, zašla by som na pobočku SP a skúsila to vyriešiť.

    dôchodkyňa a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.