Zavrieť

Porady

zle účtovaná faktúra, dodatočné, kontrolný

V máji sme účtovali prijatú faktúru ale zamenili sme dodávateľa.. teraz v júni sme si všimli, v júni vystornovali a zaúčtovali nákupnú fakturu znova, na správného dodavateľa..
Je to dovod pro dodatočné DP DPH?
Obidva doklady uvedem v kontrolnom?
kn-alka to ste v máji nevedeli len opraviť dodávateľa?
dejlik v máji sme si teho nevšimli.. a náš softvér neumožní opravit dodávateľa na zaúčtovanej faktúre, žial..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    Na dodatočné DPH nevidím dôvod /ak storno pôvodnej faktúry a zaúčtovanie správnej faktúry prebehne v tom istom účtovnom období/ suma DPH sa nemení. Dôvod na dodatočné KV DPH samozrejme nastal /zmena IČ DPH/ oprava sa vykoná tak, že pod kódom 1 uvedieš pôvodnú nesprávne zaúčtovanú faktúru /tým ju vlastne vystornuješ- zrušíš záznam/ a pod kódom 2 uvedieš údaje zo správnej faktúry. Oprava pri KV DPH sa robí iba pri chybných záznamoch, nenahrávaš celé pôvodné KV.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dejlik takže dodatočné KV by sme mali urobiť, ale dodatočné DPH nie? keď sme to opravili v DPH za jún a nerobíme dodatočné DPH za máj, ale KV bysme mali robiť dodatočné za máj? to moc nechápem..
    Keď to opravujem v DPH.. tak k tomu dávám aj Kontrolný v júny a tam tie opravené doklady, teda storno a nový pojde videt.. tak mi to pride rozumnejsie ako opravovat májový kontrolný, keď tie opravené doklady mám v júnovém DPH.. či?
    Žanet Ja sa nato pozerám takto. Faktúru ste si uplatnili v 05, máte ju uvedenú v DPH aj v KV . Z pohľadu DPH je to správne pokiaľ ste sa nepomýlili v sume, ale z pohľadu KV je chyba, keďže ste uviedli nespráne IČ DPH. Vy ste na chybu prišli v 06 a urobili ste storno chybne nahratej faktúry a zaúčtovali správne. /Vy si opravujete vlastnú chybu nemáte k tomu nové podklady od dodávateľa./ Pri tejto oprave dátumy pre odpočet DPH a vstup do KV by som použila tak ,aby to celé vstupovalo do 05 preto z pohľadu DPH je to správne ale z pohľadu KV nie. Vy za každých okolností musíte urobiť dodatočné KV za 05 lebo tam uvádzate nesprávnu informáciu. Podľa mňa do KV - 06 sa to vôbec nemá premietnúť.
    dejlik opravu sme urobili v 06.. čiže do 05 už nám to nevstúpí.. iba s tým KV si nevieme rady.. a za to je tiež nejaká sankcia, keď robím dodatočné KV?.. a čo keď bysme to dali do KV za 06 ako sme dali do DPH opravené doklady?
    Žanet Popíš ako ste presne vykonali tú opravu lebo ja sa v tom strácam. Ja to teraz chápem tak, že v 05 máte uplatnené DPH napr. 100 eur a je to uvedené aj v KV 05 - /je tam ale uvedené nesprávne IČ DPH/. V 06 ste urobili storno čiže -100 eur a následne + 100 eur z faktúry so správnym IČ DPH /čo ale robí 0.- eur/ ??? čo pre mňa z toho vychádza , že ste si nárokovali v 05 - 100 eur a v 06- 0.- eur tak?? Nič ale na tom nemení fakt, že v KV za 05 máte chybný údaj a preto to musíte opraviť. KV slúži pre DÚ na spárovanie údajov a z Vášho KV vyplýva, že firma s tým nesprávnym IČ DPH vám faktúrovala danú sumu v tom období. Čo nieje pravda. Neviem, či pokutujú za nesprávne údaje v KV.
      zbaliť

    zle účtovaná faktúra, dodatočné, kontrolný

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.