Zavrieť

Porady

Mám 22rokov od malicka mám tažku poruchu sluchu

Narodila som sa s vážnou poruchochou sluchu nosim naslúchadlá na obidve uši. Mám 22 rokov a mám problém si nájst prácu. Nemožem pracovat v hlučnom prostredí mávam silné závraty.Odpracovane mam uz dva roky,ale pre silne zavraty som musela dat vypoved. Priznajú mi invalidný dochodok aj napriek tomu ze mam iba 22 rokov a iba poruchu sluchu?
Naposledy upravil ruby1 : 25.07.14 at 17:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    O % invalidity rozhodne posudkový lekár sociálnej poisťovne. Kritéria sú dané v prílohe č. 4 Zákona o soc.poistení. Pre vznik nároku na inv.dôchodok potrebujš viac ako 40 %-nú invaliditu. (čísielka na konci jednotlivých bodov znamenajú % postih) To ale však ešte neznamená, že SP ti bude inv.dôchodok vyplácať, ak nemáš splnenú podmienku doby dôch.poistenia.


    ODDIEL B - SLUCH

    Všeobecné posudkové hľadisko:
    Miera poklesu schopnosti zárobkovej činnosti sa určí podľa miery zníženia sluchu pre reč, prítomnosti ušných šelestov, bolestí, porúch rovnováhy, závratov alebo porúch reči.
    Porucha sluchu sa hodnotí v % podľa Fowlera na frekvencii 500 - 4 000 Hz.
    Úplná hluchota znamená, že sluchovo postihnutý s akýmkoľvek zosilnením zvuku nevníma zvuk, len prípadné vibrácie (strata počutia 100 %, viac ako 90 dB).
    Praktická hluchota znamená, že sluchovo postihnutý vybavený načúvacím prístrojom vníma zvuk hovorovej reči (strata počutia 85 - 90 %, viac ako 70 dB), ale nerozumie.
    Nedoslýchavosť znamená, že sluchovo postihnutý vybavený načúvacím prístrojom v tichej miestnosti, v ktorej úroveň rušivých zvukov nepresahuje 50 dB, rozumie bez odzerania zmyslu vyslovených jednoduchých viet aspoň na 90 %.

    Položka Druh zdravotného postihnutia Miera poklesu schopnosti zárobkovej činnosti v %
    1. Obojstranná úplná hluchota (100 % podľa Fowlera, 100 dB) 50
    2. Obojstranná praktická hluchota (viac ako 85 % - 90 % podľa Fowlera, viac ako 70 dB) 45
    3. Obojstranná úplná alebo praktická hluchota s ťažkým porušením komunikačných schopností v hovorovej reči a sociálnou dezintegráciou 60 - 80
    4. Obojstranná ťažká nedoslýchavosť (80 % podľa Fowlera, 60 - 65 dB) 35 - 45
    5. Obojstranná stredne ťažká nedoslýchavosť (55 % podľa Fowlera, 40 - 45 dB) 20 - 25
    6. Obojstranná ľahká nedoslýchavosť (25 % podľa Fowlera, 30 - 40 dB) 10
    7. Objektivizované poruchy rovnováhy (poruchy vestibulárneho ústrojenstva)
    a) ľahká forma (ľahká neistota stoja, mierne prejavy závratov pri celodennom zaťažení, pri vyššej psychickej a fyzickej záťaži) 5 - 15
    b) stredne ťažká forma (výraznejšia neistota a prejavy závratov pri celodenných zaťaženiach alebo opakované prudké závraty s vegetatívnymi prejavmi, prípadne s nevoľnosťou, zvracaním pri psychickej a fyzickej záťaži) 15 - 25
    c) ťažká forma (prudké závraty, neistota pri chôdzi, státí a iných fyziologických zaťaženiach, prípadne pri neschopnosti bez opory ísť alebo stáť) 70 - 80

    Mám 22rokov od malicka mám tažku poruchu sluchu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.