Zavrieť

Porady

Vrátenie daňového bonusu

Môžem ešte požiadať o vrátenie daň. bonusu za mesiac január 2006 ?
Do koľkých dní (mesiacov) sa dá spätne požiadať o poukázanie daň. bonusu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    janyca Pozri príspevok
    preddavky na dan boli žial nulové cely rok...
    požiadaš DÚ o vrátenie DB vyplateného z prostriedkov z-ľa

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    janyca Pozri príspevok
    preddavky na dan boli žial nulové cely rok...
    požiadaj listom DU o preplatenie bonusu z ročného zúčtovania a napíš aj dovod - predpoklad malých, resp. žiadnych preddavkov v budúcnosti

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Určite požiadať môžeš... Nie každý posiela žiadosť o vyplatenie sumy daňového bonusu mesačne.

    pavúčik je offline (nepripojený) pavúčik

    pavúčik
    Ďakujem, Alušik. Robím prehľad a zistila som, že mi to nesedí. Úplne som sa pozabudla. Ešte raz díky. Prajem pekný deň.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Niet za čo. Lehota na podanie žiadosti nie je. Je tu len lehota na vrátenie od správcu dane.
    § 35 ods.7
    Nejde mi tu vložiť odstavec, neviem prečo...

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    Dobry den,

    mozem Vas poprosit o vysvetlenie, alebo potvrdenie, ci to dobre chapem? mam 1 zamestnan. ma 2 deti-cize dan. bonus 1080,- to znamena, ze kazdy mesiac, ked robim vyplatu ma preddavok na dan napr. 466,- tak nebudem platit preddavok na DU, ale este mozem poziadat DU o vratenie sumy 614,- Sk ?? takto to ma byt? a to mam ziadat kazdy mesiac, alebo kedy a na akom tlacive? lebo ona bude mat vzdy preddavok na dan mensi ako dan. bonus, teraz ked robim Prehlad tak mam tiez poziada o vratenie dan. bonusu (je u nas zamestn. od 02/2006 a este som neziadala, lebo som o tom nevedela)

    len neviem ci som to spravne pochopila, pomozete mi?

    dakujem

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    sara-ke
    Dobry den,

    mozem Vas poprosit o vysvetlenie, alebo potvrdenie, ci to dobre chapem? mam 1 zamestnan. ma 2 deti-cize dan. bonus 1080,- to znamena, ze kazdy mesiac, ked robim vyplatu ma preddavok na dan napr. 466,- tak nebudem platit preddavok na DU, ale este mozem poziadat DU o vratenie sumy 614,- Sk ?? takto to ma byt? a to mam ziadat kazdy mesiac, alebo kedy a na akom tlacive? lebo ona bude mat vzdy preddavok na dan mensi ako dan. bonus, teraz ked robim Prehlad tak mam tiez poziada o vratenie dan. bonusu (je u nas zamestn. od 02/2006 a este som neziadala, lebo som o tom nevedela)

    len neviem ci som to spravne pochopila, pomozete mi?

    dakujem
    Chápeš to správne. Nebudeš platiť žiadny preddavok a rozdiel vo výške 614,- Sk si môžeš vyžiadať hneď, ako vyplatíš daňový bonus z prostriedkov zamestnávateľa. Niekomu sa však nechce vypisovať nízku sumu daňového bonusu každý mesiac, a tak to urobí napríklad raz za kvartál. Osobne to však robím každý mesiac. Prikladám tlačivko žiadosti, ktoré je potrebné predložiť daňovému úradu.

    domi2 je offline (nepripojený) domi2

    učtOVNíčKA domi2
    Caute

    Ked som bola na školení ohľadne daní, tak nám danovacka tvrdila ,že treba odviesť dan normalne a danový bonus žiadať celý od daňového úradu.
    Nejak som sa stým nezaoberala, lebo daňový bonus si mám z čoho odrátať.Čaute poradaci napiste nazor.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    domi2
    Caute

    Ked som bola na školení ohľadne daní, tak nám danovacka tvrdila ,že treba odviesť dan normalne a danový bonus žiadať celý od daňového úradu.
    Nejak som sa stým nezaoberala, lebo daňový bonus si mám z čoho odrátať.Čaute poradaci napiste nazor.
    DB sa odráta od povinnosti, ak povinnosť nie je, daňovník požiada o DB.

    domi2 je offline (nepripojený) domi2

    učtOVNíčKA domi2
    Máš pravdu, logicky to vyplíva aj z tlačiva.
    Nie vždy musí mať daňovák pravdu

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    domi2
    Caute

    Ked som bola na školení ohľadne daní, tak nám danovacka tvrdila ,že treba odviesť dan normalne a danový bonus žiadať celý od daňového úradu.
    Nejak som sa stým nezaoberala, lebo daňový bonus si mám z čoho odrátať.Čaute poradaci napiste nazor.
    Pozri si § 35 ods. 5-7 Zákona o dani z príjmov .

    janyca je offline (nepripojený) janyca

    janyca
    prosím o pomoc, kde si mám uplatniť nárok na vrátenie dan. bonusu pre ZC, nakoľko bývala účtovníčka mu ho neviem akým zázrakom vyplácala len polovicu roka 2010...predpokladám,že v 1Q prehladu v r. 2011?? dakujem

    janyca je offline (nepripojený) janyca

    janyca
    jasnééé ročne zučtovanie som mu urobila, už to ma aj ZC vyplatene ale kde si to mam vysporiadat voči DU?

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    janyca Pozri príspevok
    jasnééé ročne zučtovanie som mu urobila, už to ma aj ZC vyplatene ale kde si to mam vysporiadat voči DU?
    napr. ponížením preddavkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.