Zavrieť

Porady

Kupa matracu - poradite??

Ahojte, potrebovala by som pomoc pri kupovani kvalitnejsieho matracu. Jedna sa o rozmer 120 x 200 cm. Aky material, od akeho vyrobcu a pod. mate napriklad vy doma?? :-)
Zitulda My sme kupovali pred 20-timi rokmi z tejto firmy do manželských postelí 90 x 200 cm s výškou 22 cm. Neboli lacné, lebo za dva sme vtedy zaplatili 16800 Sk, ale ešte ani dnes nie sú vyležané, majú letnú a zimnú stranu a fantastiicky sa na nich spí. Ešte podotknem, že mám dosť veľkú váhu a nič sa s nimi nedeje. Syn si vyrobil v roku 1998 korpus postele sám a matrac rozmerov 200 x 220 cm si dal tiež u nich vyrobiť...spokojnosť je nadovšetko. Teda ak si z východu, skús, možná, že sa ešte nepokazili a ich výrobky každému s kľudným svedomím odporúčam...no na cenu sa pri tom nedívajte , radšej zaplatiť za kvalitu viac, ako šetriť na tom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    taiko madrac od segumu bolo to najlepsie co ma zatial postretlo a to som uz kadeco poskusal. Ikea, no name, Auping....
    Hlavne treba ist a poskusat, aspon pol hodinu si na nom polezat a poprevalovat sa. Aj typ postele, rohoze treba brat do uvajy

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Kúpa matracu je hotová veda-každému vyhovuje iný.A určite na to neprídeš,keď si prezrieš napr. v obchode rezy z matracov,ktorý je pre teba najideálnejší.Moja dcéra nemôže spať na matraci z "lenivej"peny a pritom sú to najdrahšie matrace(400€),musí mať matrac z taštičkových pružín a kokosového vlákna.Pozri tu:http://www.spravny-vyber-matraca.sk/matrace/

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    Kazdemu ine vyhovuje! Penovy matrac skor na lamelovy rost....pruzinovy (tasticky) na pevny podklad. Skor maksi, alebo tvrdsi??? Tot otazky...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela My máme originál už obtiahnutý k posteli taštičkový na lamelovom rošte a el.polohovateľnom. Takže asi nemusí ísť vždy o pevný podklad.
    erik555 nemusi....ale logicky ked je pruzny lamelovy rost, tak pruzny (pruzinovy) matrac uz nie je potrebny
    pito11 V podstate áno, avšak takto jednoducho sa to nedá generalizovať. Videl som pružinové matrace po 10 rokoch na lamelách aj na pevných doskách a rozdiel je obrovský. Za prvé lamela pruží, takže matrac (akýkoľvek) nie je tak namáhaný (nemusí celú záťaž nosiť sám) a za druhé je dôležité z akých materiálov je taštičkový alebo pružinový matrac vyrobený. Pokiaľ sú použité riedke materiály tie sa na lamele postupne zničia (takže tu určite radšej pevnú dosku, z čoho asi vznikol aj ten mýtus, že pružinové matrace len na pevný podklad). Ak sú použité kvalitné materiály, ktoré ohyb bez problémov vydržia, je lepšie matrac položiť na lamelový rošt - predĺži sa tým životnosť a matrac je lepšie a rýchlejšie odvetraný. A opäť existuje niekoľko kvalít lamelových roštov, ale to už nie je téma tejto diskusie .
      zbaliť

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Takýto rozmer iba na zákazku.
    Dieťa si kúpilo matrac po dlhom zvažovaní nakoniec v Ikey Sultan 140š, a je výborný, spala som na ňom jednu noc, keď bolo choré a nevedelo ako bude prebiehať noc. Ak spím na inom ako svojom, ráno cítim kríže. Tu nič.
    Keďže išlo o prvé zariaďovanie, povedalo si, po troch rokoch ho vymením. Už sú tri, je rovnaký.
    Peggynka Bežne dostať tento rozmer:
    https://www.google.sk/?gws_rd=cr&ei=...matrac+120x200

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    Pred rokmi som sa tým dosť dlho zaoberal, keď som menil matrace u nás v rodine, dosť som okolo toho študoval hlavne čo sa týka zdravotnej nezávadnosti. Nakoniec som kupoval PerDormire /sú to Taliani/ a ako jediný v tom čase mi boli ochotný preukázať certifikát o nepoužívaní formaldehydu pri výrobe ich matracov. Zatiaľ spokojnosť. Treba si tam dobre zvoliť hlavne tvrdosť matraca. Tá sa tam určuje podľa hmotnosti užívateľa.

    Brnkalka je offline (nepripojený) Brnkalka

    Brnkalka
    my sme tiež vyberali matrace asi 2 roky späť a je toľko druhov a materiálov, že sa tom jeden ani nevyzná. Nakoniec sme si nechali poradiť, aby sme potom neľutovali. Tu je napríklad článok ako si vybrať matrac a na čo sa pozerať atď. http://www.i-matrace.sk/aky-matrac-vybrat/

    eminka23 je offline (nepripojený) eminka23

    eminka23
    Rozmer 120 x 200 vyrába český výrobca matraca Grossman Matrace. Tu sú internetové stránky: http://www.grossmann-matrace.sk/. Vyrobí vám matrac na mieru bez príplatku.

    Kupa matracu - poradite??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.