Zavrieť

Porady

zápisnica z VZ - obchodný register

ahoj, potrebovala by som poradiť s takouto "jednoduchou" vecou: keď sa uskutoční riadne valné zhromaždenie, schváli účtovnú závierku, urobí sa o tom zápisnica ... čo potom s touto zápisnicou? že vraj sa musí poslať na obchodný register a musí sa tam zaplatiť nejaký poplatok? poraďte prosím, nemám s týmto žiadne skúsenosti a nerada by som niečo zabudla zaplatiť ďakujem
práve teraz som našla podobnú tému, kde sa jeden nevediaci tak ako ja pýta, čo všetko tam treba poslať a jedna dobrá duša mu poradila, že:
- súvahu
- výkaz ziskov a strát
- poznámky
- cash flow, ak je povinnosť auditu
tak by som ešte moju otázku chcela doplniť: okrem tohto poplatku (koľko to je? ako sa to platí - vopred, alebo mi pošlú nejaký šek?), do koľkých dní, resp. dokedy sa všetky tieto dokumenty musia do zbierky listín poslať? ešte raz ďakujem
Naposledy upravil kvietok : 18.04.06 at 09:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    poslať to treba do 30 dní po konaní VZ, ktoré RUZ schválilo. Poplatok je myslím 3000 Sk (daj si hľadať, nájdeš zrejme aj číslo účtu),platí sa vopred.
    Zápisnicu VZ netreba posielať, založí sa medzi firemné dokumenty.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Lida
    poslať to treba do 30 dní po konaní VZ, ktoré RUZ schválilo. Poplatok je myslím 3000 Sk (daj si hľadať, nájdeš zrejme aj číslo účtu),platí sa vopred.
    Zápisnicu VZ netreba posielať, založí sa medzi firemné dokumenty.
    Obchodné spoločnosti majú podľa zákona o účtovníctve (§ 21) a obchodného zákonníka (§ 40) povinnosť uložiť do zbierky listín účtovnú závierku a výročnú správu do horeuvedeného termínu. Poplatok za uloženie do zbierky listín je už zrušený, je to bezplatné. Stačí len napísať krátky sprievodný list, že žiadaš uložiť výročnú správu, ktorej súčasťou je aj účtovná závierka do zbierky listín.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Neplati sa vôbec nič, podáva sa to v podateľni príslušného Okr.súdu - Obchodný register. Píše sa to listom - Vec: "Návrh na uloženie do zbierky listin", Text: V prílohe Vám posielame priložené listiny: - účtovná závierka za rok 2005: 1x Súvaha a 1x Výkaz ziskov a strát, - 1x poznámky k účtovnej závierke.
    To je cele!

    kvietok je offline (nepripojený) kvietok

    kvietok
    Som pre istotu zavolala na okresný súd v žiline a tam mi potvrdili, že stačí poslať aj poštou tieto 3 dokumenty (súvahu, výkaz ziskov a strát, poznámky) a všetko je to bezplatne. Ďakujem všetkým za radu a prajem krááááásny deň

    bazil je offline (nepripojený) bazil

    Vesely chlapak bazil
    Chobot
    Obchodné spoločnosti majú podľa zákona o účtovníctve (§ 21) a obchodného zákonníka (§ 40) povinnosť uložiť do zbierky listín účtovnú závierku a výročnú správu do horeuvedeného termínu. Poplatok za uloženie do zbierky listín je už zrušený, je to bezplatné. Stačí len napísať krátky sprievodný list, že žiadaš uložiť výročnú správu, ktorej súčasťou je aj účtovná závierka do zbierky listín.
    Prosim Vas neviete mi povedat ako ma vyzerat taka zapisnica z valneho zhromazdenia?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    bazil
    Prosim Vas neviete mi povedat ako ma vyzerat taka zapisnica z valneho zhromazdenia?
    Škoda, že nie som doma pri svojom PC, tam ju mám uloženú, ale daj si vo vyhľadávači hľadať, zápisnica VZ*, alebo Zápisnica Valné* a určite nájdeš.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bazil
    Prosim Vas neviete mi povedat ako ma vyzerat taka zapisnica z valneho zhromazdenia?
    Tu nájdeš pár jednoduchých vzorov:
    http://www.porada.sk/t7509-zapisnica...hromaenia.html

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    do zbierky listín to ide bezplatne, ale ak podliehate auditu musíš aj v zmysle §21 odst.2 zákona o účtovníctve č. 561/2004 Z.z. poslať aj neúplnú účtovnú závierku na zverejnenie do Obchodného vestníka a tam sa platí vopred 3.000,- Sk. Posielaš fotokópiu súvahy, výkazu ziskov a strát, potvrdenie o úhrade poplatku za zverejnenie a vyjadrenie , či správa audítora obsahuje podmienený alebo nepodmienený názor.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    kvietok
    keď sa uskutoční riadne valné zhromaždenie, schváli účtovnú závierku, urobí sa o tom zápisnica ... čo potom s touto zápisnicou? že vraj sa musí poslať na obchodný register a musí sa tam zaplatiť nejaký poplatok?
    Stretávam sa v praxi s tým, že keď uvedené spracuje právnik (právny zástupca firmy) a vybavuje agendu spojenú so zverejnením, predkladá do zbierky listín aj spomínanú zápisnicu z VZ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.